Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.09.2014 13:57

Wojna z talibami. Afgańskie służby odpowiadają na krwawą ofensywę

Władze wysłały siły specjalne, policję i armię, by przerwać rzeź, w której zginęło co najmniej 80 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Afgańskie siły bezpieczeństwa odpowiedziały dziś na zakrojoną na szeroką skalę ofensywę bojowników talibskich, w wyniku której w ciągu tygodnia śmierć poniosło co najmniej 80 cywilów i członków sił bezpieczeństwa - podały oficjalne źródła afgańskie.

Wśród ofiar jest 12 osób, którym talibowie ścięli głowy - pisze agencja AFP.

Ostatnia seria ataków ze strony talibów koncentrowała się w okręgu Ajristan w prowincji Ghazni na wschodzie kraju po ofensywach przeprowadzonych w prowincjach Helmand, Kandahar i Logar.

_ - Żołnierze afgańscy, policja i komandosi rozpoczęli operacje oczyszczania wymierzone w rebeliantów w okręgu Ajristan _ - poinformował zastępca gubernatora prowincji Ghazni Mohammad Ali Ahmadi.

Rzecznik afgańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Sedik Sedikki potwierdził w rozmowie z AFP, że władze _ wysłały siły specjalne, policję i armię dla wsparcia okręgu i rozpoczęły operacje przeciwko talibom _.

Niedawno doszło w Afganistanie do historycznego porozumienia:

Według tych dwóch przedstawicieli afgańskich władz w ciągu mijającego tygodnia z rąk talibów zginęło od 80 do 100 osób.

W piątek władze Ghazni ostrzegły, że w związku z ofensywą talibów mogą utracić kontrolę nad tym strategicznym terytorium leżącym na południowy zachód od Kabulu.

Czytaj więcej w Money.pl
Komisja opublikowała oficjalne wyniki wyborów Przyszły prezydent Afganistanu Aszraf Ghani uzyskał ponad 55 procent głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Talibowie opanują prowincję Ghazni? W toczących się od pięciu dni walkach zginęło około 100 osób.
"Iran gwarantem pokoju w regionie" Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w poniedziałek, że jego kraj to "fundament stabilności" na Bliskim Wschodzie, a obecne problemy regionu uznał za "spisek wielkich mocarstw".
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz