Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna z narkotykami. CBŚ odniosło sukces

0
Podziel się:

Pięć nielegalnych plantacji konopi indyjskich, z których można było
wyprodukować 50 kg suszu marihuany.

Wojna z narkotykami. CBŚ odniosło sukces
(East News)

Pięć nielegalnych plantacji konopi indyjskich, z których można było wyprodukować 50 kg suszu marihuany, wartego nawet milion złotych zlikwidowali w warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim policjanci CBŚ - podała warmińsko-mazurska policja.

Rzeczniczka Anna Fic poinformowała, że zatrzymano w sumie 7 mężczyzn, którym postawiono zarzut uprawy i handlu narkotykami za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Akcja policji rozpoczęła się 12 sierpnia w Piotrowie w powiecie lidzbarskim, gdzie zlikwidowano plantację składającą się z tysiąca konopi indyjskich. Rośliny mające do 1 metra wysokości rosły na dwóch polach za domem. Policjanci zatrzymali właściciela plantacji, 35-letniego Daniela B. który był także poszukiwany przez warszawską prokuraturę, jako podejrzany o oszustwa i przestępstwa przeciwko mieniu.

Tego samego dnia koło Pasłęka w foliowym tunelu policjanci ze strażnikami granicznymi odkryli 19 sadzonek narkotyków. Zatrzymano 25-letniego Piotra K.

14 sierpnia na posesji w Biesowie pod Biskupcem na jednej z posesji za stodołą pod gołym niebem rosło prawie 600 krzaków konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli w tym miejscu także 60 nasion tej rośliny. W Biesowie zatrzymano 18-letniego chłopaka, jednak zleceniodawcą uprawy był 40-letni Adam A. z Warszawy. Ten był wcześniej karany za kradzież i rozbój.

Kolejnych zatrzymań dokonali policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej w Elblągu 19 sierpnia. Tam w jednym z mieszkań, w pokoju rosło ponad 190 krzaków konopi indyjskich. Pomieszczenie było specjalnie przygotowane do uprawy roślin. Okna były ofoliowane, pracowały lampy i wentylatory. Policjanci zatrzymali 24-letniego Adama Ś. i 30-letniego Krzysztofa G. Mężczyźni wcześniej byli karani za przestępstwa kryminalne.

Ostatnia zlikwidowana plantacja konopi mieściła się koło Grudziądza. Tam w foliowym tunelu rosło ponad 20 nielegalnych roślin. Zarzuty w tej sprawie postawiono 17-latkowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka akcja agentów na dworcu PKP Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na dworcu kolejowym Łódź Kaliska dwóch kurierów narkotykowych.
Konopie na 1. miejscu, heroina najgroźniejsza W zeszłym roku eksperci zidentyfikowali rekordową liczbę nowych narkotyków. Sięga po nie coraz więcej osób.
W tym kraju marihuana będzie legalna Do kupna marihuany uprawnione byłyby osoby powyżej 18. roku życia. Chętni mogliby kupić do 40 gramów tej używki miesięcznie w licencjonowanych aptekach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)