Notowania

wojna w syrii
16.09.2013 19:41

Wojna w Syrii. Zatrzymany szef siatki wysyłającej bojowników

Policja hiszpańska zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kierowanie szajką, która - zdaniem policji - wysyłała bojowników do walczących w Syrii ugrupowań powiązanych z Al-Kaidą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Policja hiszpańska zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kierowanie szajką, która - zdaniem policji - wysyłała bojowników do walczących w Syrii ugrupowań powiązanych z Al-Kaidą - poinformowało MSW w Madrycie.

Jak powiadomił resort spraw wewnętrznych, obywatel Hiszpanii Yassin Ahmed Laarbi został zatrzymany w Ceucie, mieście autonomicznym Hiszpanii w północnym Maroku. Służby hiszpańskie podejrzewają, że grupa, którą kierował, wysłała do Syrii około 50 bojowników. Wcześniej szkoliła ich w Ceucie i Maroku i wyposażała w fundusze. Sam Laarbi również zamierzał jechać do Syrii - podało MSW Hiszpanii.

W czerwcu policja zatrzymała ośmiu domniemanych członków siatki. Jak podało wtedy MSW, dziesiątki bojowników wyruszyło do Syrii z Ceuty i terytorium marokańskiego. Niektórzy przeprowadzali zamachy terrorystyczne, inni trafiali do obozów szkoleniowych, gdzie przygotowywali się do walki.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Kaida przejęła chrześcijańskie miasto Syryjscy aktywiści przytaczają relacje mieszkańców, którzy mówią, że islamscy bojownicy Frontu Al-Nusra z pomocą kilku innych grup przejęli kontrolę nad miastem w nocy, wypierając stamtąd siły rządowe.
Islamiści zamordowali jezuitę. Gdzie? Duchowny zaginął pod koniec lipca w opanowanym przez rebeliantów mieście Ar-Rakka na północy Syrii. Został on zabity w trakcie przetrzymywania przez bojowników ugrupowania o nazwie Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.
Syryjscy bojownicy ślubowali Al-Kaidzie Walczące w Syrii ugrupowanie dżihadystyczne o nazwie Front al-Nusra przyrzekło lojalność głównemu szefowi Al-Kaidy Ajmanowi al-Zawahiriemu .
Tagi: wojna w syrii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz