Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
27.12.2013 16:06

Wojna w Syrii. W zasadzce sił rządowych zginęło 60 ludzi

Syryjska telewizja pokazała kilkadziesiąt ciał leżących w górzystym terenie i broń obok ciał, w tym karabiny maszynowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

W zasadzce, przygotowanej dzisiaj przez syryjskie siły rządowe na islamistów w górach Kalamun na północ od Damaszku, zginęło 60 ludzi - poinformowało mające siedzibę w Londynie opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według tego źródła do ataku doszło między zamieszkanym głównie przez chrześcijan miastem Malula a miejscowością Jabrud, gdzie trwają starcia wojsk rządowych z rebeliantami.

Syryjska telewizja pokazała kilkadziesiąt ciał leżących w górzystym terenie i broń obok ciał, w tym karabiny maszynowe.

_ - Było nas około 400, w tym Saudyjczycy, Czeczeni i z innych narodowości _ - cytuje syryjska telewizja rannego bojownika. Powiedział on, że sam należy do Liwa al-Islam (Brygada Islamu) - ugrupowania dżihadystów-salafitów; to jedna z największych i najlepiej zorganizowanych grup rebelianckich zwalczających reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Doniesień, jak pisze Reuters, nie udało się zweryfikować w niezależnych źródłach.

Wojna domowa w Syrii między siłami wiernymi Asadowi a rebeliantami, głównie sunnickimi bojownikami, pochłonęła od marca 2011 roku ponad 120 tysięcy ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
Wywiesili flagę reżimu. Wszystko przez głód Mieszkańcy kontrolowanego przez rebeliantów miasta w pobliżu Damaszku, które jest objęte blokadą, zgodzili się wywiesić flagę reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada w zamian za dostawy żywności.
Nie ustaną ataki na Aleppo, nie będzie rozmów Syryjska koalicja opozycyjna ostrzegła , że jeśli nie ustaną ataki, jej przedstawiciele nie pojadą do Genewy na styczniową konferencję pokojową.
300 zabitych w ciągu ośmiu dni nalotów Jak sprecyzowało obserwatorium, wśród ofiar śmiertelnych od 15 do 22 grudnia było 87 dzieci, 30 kobiet i 30 rebeliantów.
Tagi: wojna w syrii, walki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz