Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Szef dyplomacji: jesteśmy pewni zwycięstwa, bo pomaga nam Moskwa

0
Podziel się:

Reżim prezydenta Baszara el-Asada nigdy nie przyznał, że w kraju trwa rewolucja i od początku określała mianem terroryzmu pokojowe antyrządowe demonstracje.

Starcia w Damaszku
Starcia w Damaszku (AP/FOTOLINK/East News)

- _ Syryjski reżim jest przekonany, że dzięki poparciu swoich sojuszników pokona rebeliantów _- napisał szef syryjskiej dyplomacji Walid el-Mualim w liście do ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa.

_ - Wiara Syrii w zwycięstwo jest niezachwiana dzięki oporowi jej narodu i wsparciu przyjaciół, głównie Federacji Rosyjskiej _ - oświadczył Mualim w liście do Ławrowa z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między obu krajami.

_ - Przywódcy i obywatele Syrii odczuwają szacunek i wdzięczność za stanowiska Federacji Rosyjskiej pod przywództwem prezydenta Władimira Putina, który wspiera Syrię podczas wojny światowej rozpoczętej przeciwko niej przez obskurantów i terrorystów _ - dodał szef syryjskiej dyplomacji.

Reżim prezydenta Baszara el-Asada nigdy nie przyznał, że w kraju trwa rewolucja i od początku określała mianem _ terroryzmu _ pokojowe antyrządowe demonstracje, które z czasem przerodziły się w zbrojne powstanie, a następnie w wojnę domową. Zginęło w niej ponad 170 tys. ludzi, a ponad 9 mln musiało opuścić swoje domy.

Jak zapewnił Mualim, _ Syria jest bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowana, by zniszczyć terrorystów i bronić swojej suwerenności oraz bezpieczeństwa w regionie _.

Rosja, wraz z Chinami, trzykrotnie zablokowała rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ, w których potępiano represje syryjskiego reżimu.

Konflikt w Syrii zmienił oblicze w 2013 roku wraz z wzrostem znaczenia dżihadystów z sunnickiego ugrupowania Państwo Islamskie. Ci radykałowie, których organizacja wcześniej nazywała się Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL), walczą z syryjskimi rebeliantami, kontrolują obszary w Syrii i na północy oraz zachodzie Iraku, a pod koniec czerwca proklamowali tam kalifat.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści zabili 23 żołnierzy. Los 340 nieznany Los pozostałych 340 żołnierzy wciąż jest nieznany.
Tragiczny bilans wojny. 171 tys. zabitych Trwający od ponad trzech lat krwawy syryjski konflikt wewnętrzny spowodował już co najmniej 171 tys. ofiar śmiertelnych.
Uchodźcy z Syrii destabilizują Bliski Wschód? Przed takim scenariuszem przestrzega Komisarz ONZ do spraw Uchodźców Antonio Guterres.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)