Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Rozmowy bez rezultatu, ale...

0
Podziel się:

Pierwszy dzień bezpośrednich rozmów w Szwajcarii między syryjską opozycją a przedstawicielami rządu prezydenta Baszara el-Asada nie przyniósł znaczących rezultatów.

Wojna w Syrii. Rozmowy bez rezultatu, ale...
(AP/Fotolink/East News)

Pierwszy dzień bezpośrednich rozmów w Szwajcarii między syryjską opozycją a przedstawicielami rządu prezydenta Baszara el-Asada nie przyniósł znaczących rezultatów - powiedział wysłannik ONZ Lakhdar Brahimi. Rozmowy będą kontynuowane.

Brahimi ma nadzieję, że rozmowy doprowadzą do dostarczenia humanitarnej pomocy do oblężonego miasta Hims w środkowo-zachodniej Syrii, gdzie toczą się walki.

Według niego jeśli uda się w niedzielę osiągnąć w tej sprawie porozumienie, konwój z pomocą dla Hims będzie mógł wyruszyć następnego dnia. Najbliższe rozmowy mają dotyczyć również zwolnienia więźniów przez obie strony.

Brahimi w piątek spotkał się oddzielnie z obiema delegacjami i według niego opozycja i strona rządowa zaakceptowały jako podstawę do rozmów porozumienie wielkich mocarstw z 2012 roku, wzywające obie strony do zgody na utworzenie w Syrii rządu tymczasowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostre słowa szefa amerykańskiej dyplomacji John Kerry powiedział, że prezydent Syrii Baszar el-Asad zagraża bezpieczeństwu kraju, ponieważ przyciąga do niego islamskich ekstremistów.
Wstrząsające dowody na ludobójstwo w Syrii Dziennik _ Guardian _ informuje, że jeden z fotografów wojskowych zdezerterował i dostarczył dowody na wymordowanie przez reżim w Damaszku 11 tysięcy więźniów.
Gigantyczne konsekwencje wojny w Syrii Trwająca od marca 2011 roku wojna domowa w Syrii spowodowała w ubiegłym roku 670 milionów dolarów strat w szkołach i śmierć 500 uczniów i nauczycieli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)