Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
22.08.2012 12:03

Wojna w Syrii. Rosjanie ewakuują się starym, polskim statkiem

Rosyjska baza pływająca PM-138 została zbudowana w 1969 roku w Polsce, w szczecińskiej stoczni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

*Kilkudziesięciu pracowników rosyjskiej bazy morskiej w syryjskim porcie Tartus ewakuowano na statek technicznego zabezpieczenia PM-138, który w każdej chwili może wypłynąć w morze. *

Moskiewska gazeta _ Izwiestia _, dowiedziała się w sztabie rosyjskiej floty morskiej, że budynki bazy stojące na nabrzeżu - trzy magazyny i biurowiec - zostały przygotowane do przekazania stronie syryjskiej. Tym samym Rosja przygotowała się do ewentualnej ewakuacji swojej jedynej bazy na Morzu Śródziemnym.

Z relacji rosyjskiej gazety wynika ze statek technicznego zabezpieczenia, na którym znaleźli się pracownicy bazy morskiej jest w nie najlepszym stanie technicznym, a na dodatek jest niedostosowany do obrony.

Dlatego przygotowano także plan ewentualnej ewakuacji Rosjan samolotem Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzywczajnych.

Znajdująca się w porcie Tartus, rosyjska baza pływająca PM-138 została zbudowana w 1969 roku w Polsce w szczecińskiej stoczni. Jest przeznaczona do remontu na otwartym morzu. Posiada na wyposażeniu jedno działko o kalibrze 57 mm i dwa o kalibrze 25 mm.

Statek jest praktycznie niezabezpieczony przed atakiem. Do jego zatopienia wystarczą zaledwie dwa strzały z czołgu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja i Chiny znów kiwają groźnie palcem Rosja i Chiny są zgodne co do tego, że łamanie międzynarodowych praw i nieprzestrzeganie Karty Narodów Zjednoczonych jest niedopuszczalne.
Oni są przeciwni zakazowi lotów nad Syrią? Żadne z państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ nie zaproponowało dotąd formalnie takiej strefy, ale Hillary Clinton nie wyklucza i takiego rozwiązania.
Dyktator dziękuje Chinom i Rosji za wsparcie Przebywająca z wizytą w Pekinie bliska doradczyni prezydenta Syrii Baszara el-Asada Buthaina Szaaban podziękowała Chinom i Rosji za ich pomoc w poszukiwaniu pokojowego rozwiązania krwawego syryjskiego konfliktu wewnętrznego.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz