Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
01.05.2014 20:25

Wojna w Syrii. Kilkadziesiąt ofiar ataku na Aleppo

Co najmniej 33 osoby zginęły, gdy syryjskie lotnictwo zaatakowało zatłoczony targ w kontrolowanej przez rebeliantów dzielnicy Aleppo w północno-zachodniej Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zyzzzzzy/CC BY 2.0/wikimedia commons)

Co najmniej 33 osoby zginęły, gdy syryjskie lotnictwo zaatakowało zatłoczony targ w kontrolowanej przez rebeliantów dzielnicy Aleppo w północno-zachodniej Syrii - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Z kolei aktywiści w regionie poinformowali, że bilans ofiar wyniósł 40, a dziesiątki ludzi są ranne. Do ataku doszło dzień po nalocie na szkołę w Aleppo, w którym zginęło prawie 20 osób, głównie dzieci. Aleppo jest podzielone między siłami prezydenta Baszara el-Asada i rebeliantów, którzy chcą go obalić.

Mimo trwającej od ponad trzech lat wojny domowej syryjskie władze przygotowują się do czerwcowych wyborów prezydenckich. W konflikcie, w który przerodziły się uliczne protesty przeciwko Asadowi, zginęło ponad 150 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 500 ofiar ataku chemicznego w Syrii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH) podało tymczasowy bilans domniemanego ataku z użyciem broni chemicznej pod Damaszkiem 21 sierpnia w Gucie wschodniej i zachodniej.
Syryjskie obiekty zbombardowane. To odwet Izrael przeprowadził w nocy ataki na kilka syryjskich obiektów militarnych po zamachu bombowym, w którym wczoraj w rejonie Wzgórz Golan rannych zostało czterech izraelskich żołnierzy.
Tylko dzisiaj zginęło 20 osób, 34 są ranne Według danych Obserwatorium wojna domowa w Syrii pochłonęła od początku (marzec 2011 roku) ponad 140 000 ofiar śmiertelnych.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz