Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Islamscy bojownicy porozumieli się z władzą?

0
Podziel się:

Informacji tej nie potwierdziły jak na razie ONZ i Front Al-Nusra. Powściągliwość zachowuje rząd Fidżi, który oświadczył jedynie, że negocjacje z rebeliantami trwają.

Wojna w Syrii. Islamscy bojownicy porozumieli się z władzą?
(Polaris/East News)

- _ Syryjscy rebelianci uwolnią w najbliższych dniach 45 żołnierzy sił ONZ, których pod koniec sierpnia uprowadzili na Wzgórzach Golan _ - poinformował dzisiaj fidżyjski generał Mosese Tikoitoga.

Według generała, rebelianci z Frontu al-Nusra potwierdzili w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, że w najbliższych dniach uwolnią 45 fidżyjskich żołnierzy sił pokojowych ONZ, nie stawiając już żadnych warunków.

Informacji tej nie potwierdziły jak na razie ONZ i Front Al-Nusra. Powściągliwość zachowuje rząd Fidżi, który oświadczył jedynie, że negocjacje z rebeliantami trwają.

Islamscy bojownicy z Frontu al-Nusra, ugrupowania powiązanego z Al-Kaidą, porwali pod koniec sierpnia na Wzgórzach Golan 45 fidżyjskich żołnierzy z misji obserwacyjnej ONZ. Za ich uwolnienie żądali m.in. skreślenia Frontu al-Nusra z oenzetowskiej listy organizacji terrorystycznych i wypłacenia odszkodowań rodzinom bojowników, którzy zginęli w starciach z siłami ONZ.

W skład liczących 1250 żołnierzy sił ONZ na Wzgórzach Golan wchodzą wojska z Indii, Fidżi, Nepalu, Filipin, Irlandii i Holandii.

Patrolowana przez siły pokojowe ONZ strefa buforowa między Izraelem a Syrią ma być w założeniu wolna od wszelkich formacji zbrojnych, ale w marcu 2013 roku po raz pierwszy wtargnęli do niej syryjscy rebelianci, którzy przez pewien czas przetrzymywali 21 błękitnych hełmów z Filipin.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a strefę buforową ustanowiono tam na mocy zawieszenia broni kończącego wojnę Jom Kipur w 1973 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Syryjscy rebelianci zaatakowali żołnierzy ONZ Syryjscy rebelianci uprowadzili w czwartek 44 członków misji z Fidżi, a od 75 Filipińczyków w dwóch oddalonych od siebie o kilka kilometrów obozach zażądali złożenia broni; żądanie to nie zostało spełnione.
Niemcy przyjmą 10 tys. uchodźców Już teraz w tym kraju przebywa 40 tys. osób, które uciekły z ogarniętego wojną kraju.
Bomby beczkowe zabiły w Aleppo 2 tys. osób Oto najnowsze dane Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)