Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. 3 miliony dzieci nie poszły do szkoły

0
Podziel się:

Jedna piąta budynków systemu szkolnictwa, została zniszczona lub uszkodzona.

Skutki walk w Syrii
Skutki walk w Syrii (Zyzzzzzy/CC BY 2.0/wikimedia commons)

Setki tysięcy przesiedlonych dzieci próbują podjąć naukę w samej Syrii i w państwach sąsiednich, do których trafiły z powodu wojny trwającej od roku 2011 - wynika z opublikowanego raportu organizacji humanitarnej Save the Children.

Raport szacuje, że 3 465 szkół, czyli jedna piąta budynków systemu szkolnictwa, została zniszczona lub uszkodzona lub są używane do celów wojskowych.

Save the Children skupia się na tym, jak syryjski konflikt uniemożliwia edukację dzieciom, co może mieć poważne konsekwencje dla kolejnych pokoleń. W wojnie domowej w Syrii zginęło co najmniej 190 tys. ludzi, a niemal 3 mln Syryjczyków opuściło kraj.

Czytaj więcej w Money.pl
Przywódcy syryjskich islamistów zabici Zamachu dokonał samobójca, który wszedł na spotkanie i wysadził się w powietrze.
Islamscy bojownicy wypuszczą porwanych Informacji tej nie potwierdziły jak na razie ONZ i Front Al-Nusra. Powściągliwość zachowuje rząd Fidżi, który oświadczył jedynie, że negocjacje z rebeliantami trwają.
Syryjscy rebelianci zaatakowali żołnierzy ONZ Syryjscy rebelianci uprowadzili w czwartek 44 członków misji z Fidżi, a od 75 Filipińczyków w dwóch oddalonych od siebie o kilka kilometrów obozach zażądali złożenia broni; żądanie to nie zostało spełnione.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)