Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w syrii
15.06.2012 22:19

Wojna w Syrii. 36 osób zabitych w ciągu jednego dnia przez wojska rządowe

W różnych rejonach Syrii 36 osób zginęło wskutek ataków i represji przeprowadzanych przez wojska rządowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/DAVID MANYUA)

*W różnych rejonach Syrii 36 osób zginęło wskutek ataków i represji przeprowadzanych przez wojska rządowe - podały Komitety Koordynacji Lokalnej. *

Wojsko i siły paramilitarne wspierające reżim Baszara el-Asada prowadziły akcje zbrojne i pacyfikacje w okolicach Damaszku oraz w prowincjach Hims, Dara i Aleppo. W tej ostatniej prowincji oddział powstańczy stoczył potyczkę z wojskiem w miejscowości Adnan, a w dwóch dzielnicach stolicy prowincji, która jest drugim co do wielkości miastem kraju, wojsko otworzyło ogień do uczestników demonstracji antyrządowej.

Wolna Armia Syryjska obroniła przed atakiem wojska Deir az-Zur, stolicę prowincji o tej samej nazwie. Miasto było ostrzeliwane przez czołgi i śmigłowce szturmowe. Jak w każdy piątek, dzień modlitwy muzułmanów, w wielu miastach Syryjczycy opuszczający meczety formowali pochody, aby demonstrować przeciwko rządowi. Przed wieloma świątyniami czekało na nich wojsko, starając się siłą udaremnić formowanie się demonstracji antyrządowych.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
To ostatnia szansa, żeby nie było tej wojny Annan wyraził szczególne zaniepokojenie nasileniem się przypadków łamania praw człowieka.
Zawieszenie broni po syryjsku: Atak od morza Rebelianci zaatakowali od strony morza jednostkę wojskową. Powstańcy podpłynęli w nocy do bazy łodziami, rozpoczęła się strzelanina.
18 dyplomatów uznanych za "niepożądanych" _ Syria postanowiła uznać za osoby niepożądane ambasadorów USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, a także charge d'affaires Belgii, Bułgarii, Niemiec i Kanady. _
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz