Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w sudanie
23.02.2013 19:27

Wojna w Sudanie. Bojówki zastrzeliły 53 osoby

Arabskie bojówki uzbrojone w karabiny maszynowe zastrzeliły w sobotę w prowincji Darfur Północny 53 członków rywalizującego klanu i raniły 80 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(danxoneil/cc BY 2.0/ flickr)

Arabskie bojówki uzbrojone w karabiny maszynowe zastrzeliły w sobotę w prowincji Darfur Północny 53 członków rywalizującego klanu i raniły 80 osób - poinformowali mieszkańcy wsi na zachodzie Sudanu, w której doszło do ataku.

Członkowie arabskiego plemienia Rezikat _ przyjechali samochodami terenowymi, spalili 30 domów i zabili 53 osoby _ - powiedział jeden z mieszkańców wsi El-Sireaf.

Schronienie przed krwawymi walkami plemiennymi znalazły tam na początku stycznia dziesiątki tysięcy osób z arabskiego plemienia Bani Husein. Uciekali z regionu Dżebel Amir, gdzie toczyły się walki o kontrolę nad kopalnią złota. Zginęło w nich kilkadziesiąt osób.

Jeden z liderów Bani Husein Mohamed al-Hasan oskarżył sudańskie władze o to, że nie były w stanie zapewnić ochrony członkom jego klanu.

W połowie stycznia Bani Husein i Rezikat podpisały porozumienie, które miało zakończyć wzajemne ataki.

Czytaj więcej w Money.pl
Nad tą wioską wisi klątwa. Ludzie się jej boją - Wielu ludzi z okolicy nadal wierzy, że ta choroba to wynik rzuconej klątwy i się nas boją - dodał Maker.
Sudan Południowy wycofuje wojska ze spornego pogranicza Wycofując wojska, rząd Sudanu Południowego demonstruje wolę dotrzymania podpisanych porozumień - napisał w oświadczeniu rząd w Dżubie.
Zestrzelili rosyjski helikopter. Jest reakcja Rosja zaapelowała do władz Sudanu Południowego, by ukarały odpowiedzialnych za zestrzelenie śmigłowca ONZ, w wyniku którego zginęli czterej rosyjscy członkowie załogi.
Tagi: wojna w sudanie, sudan, zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz