Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Strefie Gazy. Co najmniej 100 ofiar ataków Izraela

0
Podziel się:

Izrael nasilił działania militarne w związku ze śmiercią w poniedziałek 10 żołnierzy.

Wojna w Strefie Gazy. Co najmniej 100 ofiar ataków Izraela
(PAP/ EPA)

Izrael nasilił działania militarne w związku ze śmiercią w poniedziałek 10 żołnierzy - poinformowały palestyńskie źródła medyczne.

W trakcie zmasowanych ataków z powietrza, ziemi i morza siły państwa żydowskiego zaatakowały liczne cele na terytorium Strefy Gazy, które określały jako strategiczne. Wśród nich znalazła się jedyna elektrownia w tym regionie, która została unieruchomiona, gdy pocisk czołgowy uszkodził jeden z trzech zbiorników z paliwem.

Agencja Associated Press zwróciła uwagę, że może to doprowadzić do całkowitego paraliżu dostaw prądu w regionie, szczególnie, że w ostatnim czasie produkcja energii elektrycznej była poważnie ograniczona.

W odpowiedzi na ataki bojownicy Hamasu wystrzelili na Izrael wiele pocisków rakietowych. Przedstawiciele Izraela poinformowali, że jeden z nich został przechwycony przez system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. Ostrzał nie spowodował żadnych strat.

Tymczasem sekretarz generalny Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) Jaser Abed Rabbo powiedział we wtorek agencji Associated Press, że strona palestyńska zaoferowała Izraelowi 24-godzinne zawieszenie broni. W przypadku jego odrzucenia państwo żydowskie powinno liczyć się z konsekwencjami - ostrzegł.

Rabbo podkreślił jednocześnie, że wystąpił z propozycją nie tylko w imieniu OWP, ale reprezentował również Hamas. Radykalne ugrupowanie jednak nie potwierdziło tych informacji.

W reakcji na słowa przedstawiciela OWP rzecznik rządu Izraela Mark Regew zapowiedział, że władze będą rozważać tylko propozycje składane przez Hamas. Nazwał deklarację Rabbo niepoważną.

Od początku izraelskich bombardowań Strefy Gazy zginęło tam ponad 1100 Palestyńczyków, większość z nich to cywile. W walkach z bojownikami życie straciło też 53 żołnierzy Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael dopuścił się zbrodni? Gaza w ogniu Palestyńczycy nie mogą opuścić Strefy Gazy i tym samym nie mają szans na uratowanie życia.
USA i Unia skończyły rozmowy o pokoju. Decyzja Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy po stronie palestyńskiej przekroczyła tysiąc osób. Sekretarz stanu USA i unijni dyplomaci chcą przekonać obie strony konfliktu do zawieszenia broni.
Misja prawie niemożliwa Johna Kerry'ego W trakcie wizyty w Egipcie sekretarz stanu USA wezwał do natychmiastowego wstrzymania aktów przemocy w Strefie Gazy.
Tylu ofiar po stronie Izraela nie było od lat. Konflikt przybiera na sile [WIDEO] Wznowiono operację zbrojną na północnym wschodzie Strefy Gazy niedługo po ogłoszeniu dwugodzinnego zawieszenia broni, o które apelował Czerwony Krzyż.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)