Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Iraku. USA wzmacnia ochronę ambasady w Bagdadzie

0
Podziel się:

Łączna liczba żołnierzy chroniących placówkę w stolicy Iraku wzrośnie sposób do 820.

Wojna w Iraku. USA wzmacnia ochronę ambasady w Bagdadzie
(Marion Doss/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama polecił zmobilizowanie dodatkowych 350 żołnierzy. Postanowił też wysłać czołowych przedstawicieli swej administracji na Bliski Wschód - poinformował sekretarz prasowy Białego Domu adm. John Kirby.

Kirby dodał, że łączna liczba żołnierzy chroniących ambasadę USA w stolicy Iraku wzrośnie w ten sposób do ok. 820. Prezydent postanowił wysłać dodatkowych żołnierzy na wniosek Departamentu Stanu. Nie będą oni uczestniczyć w działaniach bojowych.

Kirby poinformował też, że prezydent postanowił wysłać na Bliski Wschód m. in. sekretarza stanu Johna Kerry'ego i szefa Pentagonu Chucka Hagla w celu _ budowy silniejszego partnerstwa regionalnego _ skierowanego przeciwko Państwu Islamskiemu utworzonemu przez dżihadystów sunnickich w Syrii i Iraku. - _ Stanowi ono zagrożenie nie tylko dla Iraku ale i dla całego Bliskiego Wschodu oraz dla personelu i interesów amerykańskich w tym regionie _ - powiedział Kirby.

Opublikowany komunikat Białego Domu stwierdza, że przy okazji szczytu NATO w Walii Obama przeprowadzi konsultacje z sojusznikami w celu podjęcia dodatkowych posunięć przeciwko Państwu Islamskiemu _ opartych na szerokiej międzynarodowej koalicji _.

_ Prezydent dał jasno do zrozumienia, że uczyni wszystko co niezbędne aby zapewnić niezbędne bezpieczeństwo personelowi i placówkom USA na całym świecie _ - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

We wtorek dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali w internecie wideo z egzekucją drugiego już amerykańskiego zakładnika, uprowadzonego w 2013 roku w Syrii niezależnego dziennikarza Stevena Sotloffa. Wideo zawiera również wezwanie do rządów, by wycofały się z _ sojuszu zła Ameryki przeciwko Państwu Islamskiemu _ i grozi egzekucją kolejnego zakładnika, Brytyjczyka Davida Hainesa.

19 sierpnia dżihadyści umieścili w internecie nagranie ukazujące egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ekstremiści mogą zaatakować Europę i USA" Władze Arabii Saudyjskiej obawiają się, że radykalne Państwo Islamskie może zaatakować monarchię saudyjską i ostrzegają przed terrorystami.
USA zaatakują dżihadystów w Syrii? Reżim prezydenta Baszara el-Asada oświadczył, że wszelkie ataki amerykańskie muszą być uzgodnione z władzami w Damaszku.
Szef dyplomacji Iranu: Nie chcemy wsparcia Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif jest zdania, że władze irackie i kurdyjskie są w stanie zażegnać zagrożenie na własną rękę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)