Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w iraku
09.07.2014 13:13

Wojna w Iraku. Odnaleziono zwłoki 53 osób

Wiele ofiar miało związane ręce i zawiązane oczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
Żołnierze w Iraku

Na ciałach zabitych, na które natknęły się irackie siły bezpieczeństwa, stwierdzono rany postrzałowe klatki piersiowej i głowy. Odkrycia dokonano w środkowej części Iraku - poinformowały źródła policyjne i medyczne.

Według przedstawiciela policji wszyscy ponieśli śmierć co najmniej przed tygodniem. Zwłoki odnaleziono w sadzie niedaleko Hilli. Wiele ofiar miało związane ręce i zawiązane oczy. Rzecznik irackiej armii, generał Saad Maan Ibrahim powiedział, że trwa śledztwo mające ustalić tożsamość ofiar i okoliczności masakry.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że odnalezienie zwłok przypomina najgorszy okres walk na tle wyznaniowym, który miał miejsce w Iraku w latach 2006-2007.

Hilla to zamieszkane głównie przez szyitów miasto, położone około 95 km na południe od stolicy kraju, Bagdadu. AFP wskazuje, że chociaż prowincja Babil, której stolicą jest Hilla, jest terenem walk irackich sił bezpieczeństwa z postępującą w głąb kraju ofensywą sunnickich dżihadystów, to w miejscu, gdzie odnaleziono ciała 53 osób, nie odnotowano w ostatnim czasie żadnych aktów przemocy.

Ofensywa sunnickich ekstremistów z Państwa Islamskiego trwa na północy i zachodzie Iraku od około miesiąca. Dążą oni do obalenia szyickiego rządu w Bagdadzie, a niedawno ogłosili utworzenie kalifatu na zdobytych terenach w Syrii i Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści zniszczyli zabytkowe świątynie. Zginął... Oprócz świątyń szyickich, brano na cel także obiekty chrześcijańskie i sunnickie, a proces ich niszczenia ukazywano na portalach społecznościowych.
Najkrwawszy miesiąc. Większość ofiar - cywile _ Szokująca liczba ofiar cywilnych w jednym miesiącu wskazuje na ogromną potrzebę zapewnienia ochrony ludności cywilnej _ - powiedział przedstawiciel ONZ
Premier Iraku zadowolony z ataku na granicy Akcje wymierzone w dżihadystów nie są koordynowane z władzami w Damaszku i każda ze stron działa na własną rękę.
Tagi: wojna w iraku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz