Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
04.05.2013 16:28

Wojna w Afganistanie. Pięciu żołnierzy USA zginęło w eksplozji bomby

Wojna w Afganistanie trwa nadal. Od początku roku zginęło już kilkudziesięciu żołnierzy sił koalicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Pięciu żołnierzy USA zginęło w ataku bombowym przeprowadzonym na południu Afganistanu - poinformował w Kabulu amerykański rzecznik wojskowy. Bliższych szczegółów tego wydarzenia na razie nie ujawniono.

28 kwietnia talibowie zadeklarowali podjęcie wiosennej ofensywy zaznaczając, iż będzie ona skierowana przeciwko zagranicznym bazom wojskowym i placówkom dyplomatycznym.

Dzisiejszy atak zwiększył do łącznie 47 liczbę żołnierzy sił koalicyjnych, zabitych w Afganistanie od początku bieżącego roku. 32 z nich to Amerykanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie wydzadzą na te wojny 6 bilionów dolarów Koszty wojskowe to tylko jedna trzecia tej sumy. Najdroższa będzie wieloletnia opieka medyczna i zasiłki dla weteranów.
Truma z ciałem polskiego żołnierza już w kraju W Afganistanie śmierć poniosło 39 członków Polskiego Kontyngentu Wojskowego - żołnierze i cywilny ratownik medyczny.
Wtedy Amerykanie mają opuścić Afganistan Administracja prezydenta USA Baracka Obamy nie wyklucza, że po 2014 roku mogłaby nie utrzymać w Afganistanie żadnych amerykańskich żołnierzy - poinformował we wtorek Biały Dom, kilka dni przed spotkaniem Obamy z afgańskim prezydentem Hamidem Karzajem.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz