Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Unia Europejska potępiła zachowanie separatystów w Doniecku

0
Podziel się:

Według konwencji genewskich jeńcy powinni być chronieni przed aktami przemocy czy zastraszania.

Wojna na Ukrainie. Unia Europejska potępiła zachowanie separatystów w Doniecku
(Parlament Europejski)

Bruksela potępiła jako pogwałcenie prawa międzynarodowego przemarsz jeńców ukraińskich, zorganizowany w niedzielę przez prorosyjskich żołnierzy.

_ - Zdecydowanie potępiamy paradę ukraińskich żołnierzy zorganizowaną wczoraj przez nielegalne zbrojne grupy na ulicach Doniecka, gdzie byli oni (jeńcy) obrażani i atakowani _ - oświadczył rzecznik unijnej dyplomacji. - _ Jest to nie do przyjęcia i stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego, na mocy którego żadna osoba nie może być traktowana w sposób upokarzający _ - dodał.

Według konwencji genewskich jeńcy powinni być chronieni przed aktami przemocy czy zastraszania, a także przed zniewagami i wystawianiem na widok publiczny.

Prorosyjscy separatyści w niedzielę zmusili do przemaszerowania przed tłumem grupę kilkudziesięciu ukraińskich jeńców w okupowanym Doniecku, na wschodzie Ukrainy. Tłum obserwujący przemarsz gwizdał i krzyczał _ faszyści _, _ na kolana _. Kilka osób rzuciło w jeńców różnymi przedmiotami, m.in. butelkami.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostrzelano szpital, pacjentów ewakuowano Pracownicy kliniki im. Kalinina relacjonują, że nikt nie został ranny. Nie wiadomo, kto stoi za atakiem
Rebelianci otwierają nowy front? Kolumna wojsk, która wkroczyła z Rosji została rozbita Kijów potwierdził, że ukraińskie siły rządowe zniszczyły dwa rosyjskie czołgi, które próbowały przedrzeć się z Rosji do Mariupola.
Merkel zbiera pochwały. "Nie sieje wrogości" Sueddeutsche Zeitung ocenia pozytywnie wizytę Merkel w Kijowie, podkreślając, że niemiecka kanclerz powstrzymała się od nowych ostrych ataków na Rosję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)