Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Separatyści zgodzili się na wymianę jeńców

0
Podziel się

Szacujemy, że rebelianci mają w swoich rękach jeszcze około 500 naszych żołnierzy, u nas jest około 300 separatystów - powiedział wczoraj przedstawiciel Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Wojna na Ukrainie. Separatyści zgodzili się na wymianę jeńców
(PAP/EPA)
bEifDqvF

Na wschodzie Ukrainy trwa kruchy rozejm, który być może umocni zapowiedziana na dzisiaj wymiana znacznej liczby jeńców. Tymczasem w Brukseli ambasadorowie państw UE ponownie zajmą się sprawą zaostrzenia sankcji wobec Rosji.

Władze Ukrainy i prorosyjscy rebelianci zgodnie potwierdzili, że dzisiaj dojdzie do wymiany dużej grupy jeńców.

_ - Szacujemy, że rebelianci mają w swoich rękach jeszcze około 500 naszych żołnierzy, u nas jest około 300 separatystów _ - powiedział wczoraj przedstawiciel Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

bEifDqvH

W Brukseli ambasadorowie państw UE ponownie zajmą się w środę sprawą zaostrzenia sankcji wobec Rosji za zaangażowanie w konflikt na wschodzie Ukrainy. W poniedziałek kraje unijne formalnie przyjęły nowy pakiet sankcji, ale odłożyły ich wdrożenie o kilka dni, aby mieć czas na ocenę, czy rozejm na wschodzie Ukrainy jest przestrzegany. Według źródeł dyplomatycznych unijna lista objętych sankcjami wizowymi i finansowymi podmiotów rosyjskich miałaby zostać rozszerzona o 24 osoby i firmy.

Czytaj więcej w Money.pl
Brzeziński: Zachód powinien dozbroić Ukrainę Znany amerykański politolog polskiego pochodzenia podkreślił, że takie wsparcie zapewni Ukrainie skuteczną obronę, a Kreml narazi na większe koszty.
Sojusz pokazał, że jest gotów umrzeć za... _ Zachód nakreślił czerwoną linię wokół terytorium Paktu zostawiając Ukrainę na ziemi niczyjej. Pytanie czy skłoni to Władimira Putina do odwrotu. _
Rosja grozi: Będzie odpowiedź na sankcje Wczoraj wieczorem w sprawie sankcji porozumieli się ambasadorowie Unii. Obostrzenia mają dotyczyć miedzy innymi rynków kapitałowych, sektora obronnego i zaawansowanych technologii.
bEifDqwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)