Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
17.06.2014 07:38

Wojna na Ukrainie. Separatyści apelują o pomoc do wojsk rosyjskich

Według ONZ, na Ukrainie już 34 tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu działań wojennych na wschodzie kraju

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

. Od kilku dni ukraińskie siły zbrojne prowadzą ofensywne akcje mające na celu zniszczenie baz separatystów i odcięcie ich od pomocy z Rosji.

Ma ona dla nich strategiczne znaczenie. Przywódca donieckich bojówkarzy, oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego Igor Girkin przyznaje, że bez pomocy z Rosji separatyści będą w stanie bronić się maksimum miesiąc.

Według niepotwierdzonych informacji mediów, w nocy separatyści ostrzelali Ługańsk z polowych wyrzutni rakietowych Grad. W mieście słychać było także strzały. Z kolei ukraińskie lotnictwo zaatakowało w nocy bazę separatystów pod Gorłowką w obwodzie donieckim. Bojówkarze starali się w odpowiedzi zestrzelić samolot.

Ukraińskie władze informują, że w czasie operacji antyterrorystycznej zginęło 125 wojskowych, funkcjonariuszy milicji, Służby Bezpieczeństwa i Służby Granicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina znalazła sposób na tani gaz Delegacja Ukrainy będzie rozmawiać na forum energetycznym w Budapeszcie o kupnie gazu od europejskich firm - poinformował szef ukraińskiego Naftohazu Andrij Kobolew.
Miedwiediew i Miller atakują Kijów. Oto powód Premier Rosji ocenił, że premier Ukrainy stracił poczucie rzeczywistości, odrzucając propozycje Moskwy w sprawie dostaw gazu na Ukrainę.
Tagi: wojna na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz