Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna z terroryzmem
16.01.2015 12:09

Wojna z terroryzmem. W Austrii złapali 14-latka

Według austriackiego MSW już około 170 osób wyjechało z kraju na Bliski Wschód, by przyłączyć się do zbrojnych organizacji islamistycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Cridland/CC BY 2.0/flickr)

Austriacka policja ponownie zatrzymała 14-latka pod zarzutem udziału w organizacji terrorystycznej i planowanie wyjazdu do Syrii. Poszukiwał on też w internecie instrukcji jak zbudować bombę.

Mieszkający w Dolnej Austrii nastolatek jest pochodzenia tureckiego. Po raz pierwszy został zatrzymany w październiku ubiegłego roku; po kilku dniach wypuszczono go z aresztu śledczego pod warunkiem meldowania się na policji. Gdy matka zgłosiła w ubiegłym tygodniu jego zaginięcie, władze wydały nakaz aresztowania.

14-latek, którego policja złapała w piątek w Wiedniu, wyrażał sympatię dla bojowników dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) walczących w Syrii i Iraku i poszukiwał w internecie instrukcji budowy bomby.

Według austriackiego MSW około 170 osób wyjechało z kraju na Bliski Wschód, by przyłączyć się do zbrojnych organizacji islamistycznych.

W niedzielę władze zatrzymały dwie dziewczyny w wieku 16 i 17 lat, które próbowały przedostać się do Syrii, by tam wyjść za mąż za bojowników IS. Pochodzą one z rodzin o bośniackich i czeczeńskich korzeniach. Zostały wkrótce zwolnione i przekazane rodzicom.

Czytaj więcej w Money.pl
"USA straciły impet w walce z dżihadystami" _ Pięć miesięcy od rozpoczęcia operacji wymierzonej w Państwo Islamskie (IS) na terytorium Iraku i Syrii nie udało się osiągnąć przewagi nad ektremistami _ - pisze _ Washington Post _.
USA wyślą wojsko do szkolenia rebeliantów Stany szacują, że mogą w ciągu roku przeszkolić ponad 5 tys. rekrutów.
Zatrzymania w Niemczech. Planowali zamach? Nie ma dowodów, że planowali akty terroru w Niemczech.
Tagi: wojna z terroryzmem, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz