Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna z terroryzmem
16.01.2015 09:47

Wojna z terroryzmem. Niemieckie służby zatrzymały trzech dżihadystów

Nie ma dowodów, że planowali akty terroru w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
W Berlinie przeszukano 11 mieszkań

Niemiecka policja zatrzymała dziś rano w Berlinie dwóch mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu w Syrii oraz werbowanie ochotników dla terrorystycznych oddziałów Państwa Islamskiego. Nie ma dowodów, że planowali akty terroru w Niemczech.

Obaj podejrzani w wieku 43 i 41 lat mieli współpracować z trzema innymi mężczyznami, których jednak nie zatrzymano, gdyż zarzuty przeciwko nim nie były wystarczająco mocne - pisze agencja dpa.

Podczas policyjnej akcji na wniosek prokuratora generalnego Niemiec przeszukano 11 mieszkań na terenie Berlina. W operacji antyterrorystycznej uczestniczyło 250 funkcjonariuszy i trzy oddziały specjalne.

Prokuratura zarzuca 41-letniemu Ismetowi D., że jako samozwańczy _ emir _ kierował grupą islamistów w berlińskiej dzielnicy Tiergarten. Członkami organizacji byli oprócz Turków obywatele Rosji czeczeńskiego i dagestańskiego pochodzenia. Szef grupy jest podejrzany o radykalizowanie podczas nauki islamu innych osób i przygotowywanie ich do dżihadu przeciwko _ niewiernym _ w Syrii.

Jego kompan - 43-letni Emin F. odpowiedzialny był za finanse. Obaj wspierali organizacyjnie i finansowo członków grupy udających się do Syrii oraz przekazywali im wysokiej jakości sprzęt wojskowy.

Z kolei w Wolfsburgu w Dolnej Saksonii zatrzymany został w czwartek Niemiec pochodzący z Tunezji, który podczas pobytu w Syrii przyłączył się do oddziałów Państwa Islamskiego i przeszedł tam trzymiesięczne szkolenie bojowe. W jego przypadku też nie wykryto konkretnych planów przygotowywania zamachów w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl
"USA straciły impet w walce z dżihadystami" _ Pięć miesięcy od rozpoczęcia operacji wymierzonej w Państwo Islamskie (IS) na terytorium Iraku i Syrii nie udało się osiągnąć przewagi nad ektremistami _ - pisze _ Washington Post _.
Polacy walczą w szeregach islamistów - _ Służby wiedzą o tych osobach i starają się je monitorować, gdy wracają _ - zapewnia szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.
Nawet 5 tys. Europejczyków poszło na dżihad _ To z pewnością największe zagrożenie terrorystyczne, przed którym stoi Europa od zamachów z 11 września 2001 roku _.
Tagi: wojna z terroryzmem, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz