Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Dżihadyści na tureckiej granicy coraz silniejsi

0
Podziel się:

Bojownicy z Państwa Islamskiego zatknęli swą flagę we wschodniej części syryjskiego miasta Kobani przy granicy z Turcją - informuje agencja Reutera.

Wojna z Państwem Islamskim. Dżihadyści na tureckiej granicy coraz silniejsi
(PAP/EPA)

Islamiści z Państwa Islamskiego zatknęli swą flagę we wschodniej części syryjskiego miasta Kobani przy granicy z Turcją. Informuje o tym agencja Reutera.

Czarną flagę umieszczono na czteropiętrowym budynku w rejonie, w którym od kilku dni trwają najbardziej zacięte walki. Wczoraj broniący miasta Kurdowie odparli atak sił Państwa Islamskiego i zajęli panujące nad Kobani wzgórze Misztenur. Dżihadystów atakowało też lotnictwo międzynarodowej koalicji, prowadzonej przez Stany Zjednoczone.

Zginęło co najmniej 16 ekstremistów. Siły Państwa Islamskiego ostrzeliwały miasto z czołgów, moździerzy i wyrzutni rakiet.

Dżihadyści atakują Kobani od trzech tygodni. Zdobycie tego miasta, będącego ważnym węzłem komunikacyjnym, umocniłoby ich kontrolę nad pasem terenu wzdłuż granicy syryjsko-tureckiej.

Były amerykański sekretarz obrony, Leon Panetta, powiedział tymczasem, że walka z Państwem Islamskim będzie trudna i może potrwać nawet kilka dziesięcioleci. Zdaniem polityka, do wzmocnienia sił dżihadystów doprowadziły decyzje prezydenta Baracka Obamy, w tym wycofanie z Iraku prawie wszystkich amerykańskich żołnierzy i odmowa wsparcia syryjskich rebeliantów, walczących z prezydentem Baszarem al-Asadem.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna z Państwem Islamskim. Francja wyśle dodatkowe wsparcie Za pomocą okrętów i myśliwców chce wzmocnić swe siły zaangażowane w walkę w Iraku.
Australijskie samoloty bojowe lecą nad Irak Poza nimi w kraju ma stacjonować 200 żołnierzy sił lądowych.
Chcą zabierać dokumenty dżihadystom Władze Niemiec rozważają możliwość odbierania dowodów osobistych osobom planującym wyjazd do Syrii i Iraku w celu udziału w walce po stronie Państwa Islamskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)