Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z dżihadystami. Do Iraku trafią kolejni żołnierze

0
Podziel się:

Będą oni reprezentować koalicję około 40 państw.

Wojna z dżihadystami. Do Iraku trafią kolejni żołnierze
(Marion Doss/CC/Flickr)
bESNwjIR

Koalicja walcząca z Państwem Islamskim (IS) jest gotowa wysłać około 1,5 tysiąca żołnierzy do Iraku. Będą pełnić rolę doradczą i szkolić irackich oraz kurdyjskich żołnierzy walczących z dżihadystami - poinformował amerykański generał James Terry.

Gen. Terry, który dowodzi koalicją walczącą z IS w Iraku i Syrii, powiedział, że takie zobowiązanie padło na konferencji członków koalicji 2 i 3 grudnia.

Nie sprecyzował, które kraje wyślą swoich żołnierzy, ale przekazał, że będą oni reprezentować przekrój koalicji, w której skład wchodzi obecnie niemal 40 państw.

bESNwjIT

Gen. Terry poinformował też, że wysłanie tych sił jest planowane dodatkowo - oprócz ok. 3 tys. amerykańskich wojskowych, którzy mają trafić do Iraku. Zgodę na ich rozmieszczenie wydał prezydent Barack Obama.

Amerykański generał powiedział o tych planach dziennikarzom, którzy towarzyszą ministrowi obrony Chuckowi Haglowi w Kuwejcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska nie odpowie na wezwanie. Nie ruszy na Irak Prezydent USA Barack Obama zapowiedział, że USA poprowadzą "szeroką koalicję" do kampanii mającej na celu wyeliminowanie bojowników Państwa Islamskiego.
Analiza FBI niepokoi. Ostrzegają żołnierzy Jak wynika z informacji FBI i służb specjalnych, dżihadyści werbują ochotników do przeprowadzania ataków na terenie Stanów Zjednoczonych.
Oni nie biorą jeńców. Krwawy mord w Iraku Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zabili co najmniej 85 członków plemienia Albu Nimr w prowincji Al-Anbar.
bESNwjJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)