Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Izrael ostrzelały cele koło lotniska w Damaszku

1
Podziel się:

Według doniesień syryjskiej telewizji państwowej, atak nie spowodował ofiar.

Wojna w Syrii. Izrael ostrzelały cele koło lotniska w Damaszku
(Shahram Sharifi / Wikimedia (CC BY 3.0))

Syryjska telewizja państwowa podała, że izraelskie samoloty zaatakowały cele w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku i miasta Dimas nieopodal granicy z Libanem. Informację o ostrzale przekazała również libańska telewizja Al-Manar.

_ - Izraelski wróg dokonał agresji przeciwko Syrii, uderzając na dwa pokojowe rejony w prowincji (muhafazie) Damaszku - w Dimas i koło międzynarodowego portu lotniczego w Damaszku _ - oświadczyła syryjska telewizja państwowa. Jak podała, ostrzał nie spowodował ofiar.

Rzecznik armii izraelskiej ze swej strony przekazał, że nie komentuje doniesień źródeł zagranicznych.

Telewizja Al-Manar podała, że samoloty izraelskie ostrzelały rejon koło niewielkiego lotniska w Dimas. Mieszkańcy Damaszku, na których powołuje się Reuters, słyszeli zaś głośne eksplozje. Doniesienia o eksplozjach koło Dimas potwierdziło opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które podaje informacje z Syrii, powołując się na swoje źródła w tym kraju.

W maju 2013 roku syryjskie media państwowe podały informację o izraelskich nalotach, także w rejonie lotniska w Dimas. Wówczas przedstawiciele krajów zachodnich przekazali, że celem uderzenia był transport irańskich rakiet dla libańskiej radykalnej organizacji szyickiej Hezbollah. Władze Izraela nie potwierdziły żadnego z tych nalotów.

Izrael stara się nie angażować w trwającą w sąsiedniej Syrii wojnę domową. Jednocześnie premier Benjamin Netanjahu wielokrotnie groził działaniami wojskowymi, by ostrzec Syrię przed tranzytem przez jej terytorium broni dla Hezbollahu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 12 mln Syryjczyków potrzebuje pomocy Większość społeczeństwa żyje w ubóstwie - alarmuje koordynatorka operacji humanitarnych ONZ Valerie Amos.
Tragiczne skutki nalotów sił rządowych Syryjskie siły powietrzne zbombardowały dwa kontrolowane przez rebeliantów obszary w centralnej prowincji Hims.
Obama - wojownik wbrew swoje woli _ 0 Barack Obama znalazł się w sytuacji, której za wszelką cenę chciał uniknąć. Jest w pułapce logiki eskalacji wojennej - _pisze największy niemiecki dziennik opiniotwórczy Sueddeutsche Zeitung.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
buraq1
1 tyg. temu
Nalozyc sankcje gdze jest Usa i Unia Europejska