Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Co najmniej 21 cywilów zginęło w nalotach sił rządowych

0
Podziel się:

Wśród ofiar nalotów przeprowadzonych w sobotę wieczorem jest kobieta i dziecko. Część rannych jest w stanie krytycznym.

Do nalotów doszło w Al-Bab w prowincji Aleppo. Na zdjęciu zniszczona</br>stolica regionu
Do nalotów doszło w Al-Bab w prowincji Aleppo. Na zdjęciu zniszczona</br>stolica regionu (Zyzzzzzy/CC BY 2.0/wikimedia commons)

Co najmniej 21 cywilów zginęło, a około 100 zostało rannych w nalotach syryjskich sił powietrznych na kontrolowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego miasto Al-Bab w prowincji Aleppo na północy - podało dziś Syryjskie Obserwatorów Praw Człowieka.

Wśród ofiar nalotów przeprowadzonych w sobotę wieczorem jest kobieta i dziecko. Część rannych jest w stanie krytycznym.

Region na wschód od Aleppo stanowi jedną z głównych ostoi Państwa Islamskiego na terytorium Syrii.

Wojna domowa trwa w Syrii od ponad trzech lat. Zaczęła się od brutalnych represji w marcu 2011 roku, jakim władze poddały ruch kontestacji, który przekształcił się w zbrojną rebelię. Konflikt uległ dalszemu skomplikowaniu po włączeniu się w wojnę dżihadystów, zwłaszcza z organizacji Państwo Islamskie, która kontroluje rozległe rejony Syrii.

Według obliczeń ONZ podczas trzyletniej wojny w Syrii zginęło ponad 190 tys. ludzi, a miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści na granicy z Turcją coraz silniejsi Bojownicy z Państwa Islamskiego zatknęli swą flagę we wschodniej części syryjskiego miasta Kobani przy granicy z Turcją - informuje agencja Reutera.
Wojna z Państwem Islamskim. Francja wyśle dodatkowe wsparcie Za pomocą okrętów i myśliwców chce wzmocnić swe siły zaangażowane w walkę w Iraku.
Przywódca Państwa Islamskiego nie żyje? Niewykluczone, że w miejscu bombardowania znajdował się główny przywódca organizacji Abu Bakr al-Bagdadi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)