Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Iraku. Seria nalotów na pozycje Państwa Islamskiego

0
Podziel się:

Tylko dziś lotnictwo koalicji pod wodzą USA przeprowadziło 13 nalotów na cele w Syrii i Iraku.

Wojna w Iraku. Seria nalotów na pozycje Państwa Islamskiego
(US Air Force / Flickr (CC BY-NC 2.0))
bFelynYR

Nie ustają naloty sił państw zachodnich na pozycje Państwa Islamskiego. Tylko dziś lotnictwo koalicji pod wodzą USA przeprowadziło 13 nalotów na cele w Syrii i Iraku.

W pierwszym z tych państw bomby spadły na Kobane - miasto na granicy z Turcją. W tej miejscowości już od kilku miesięcy toczą się zacięte walki między Kurdami a dżihadystami. Z kolei w Iraku 5 nalotów przeprowadzono w okolicach położonych na północy kraju Sindżaru i Mosulu - poinformowało połączone dowództwo sił koalicji.

W Kobane wciąż trwają walki o miast. Zobacz sytuację z regionu

Islamscy ekstremiści właśnie na północy Iraku tracą swoje pozycje. Na początku tego tygodnia zamieszkałe przez jazydów miasto Sindżar zostało wyzwolone. W sierpniu dziesiątki tysięcy irackich jazydów i chrześcijan musiało uciekać z miasta na położoną nad nim górę, by schronić się przed bojownikami Państwa Islamskiego. Ci, którzy nie zdążyli opuścić Sindżaru byli masowo zabijani przez dżihadystów.

bFelynYT
Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjscy żołnierze wrócą na wojnę do Iraku Dżihadyści przestali działać w otwartym polu i zmasowanych formacjach, mieszając się z ludnością cywilną irackich miast i wsi.
Kurdowie wygrywają, ale część Iraku stracona Kurdowie wspierani przez lotnictwo koalicji walczącej przeciwko Państwu Islamskiemu na wielu frontach stawiają zacięty opór dżihadystom.
Państwo Islamskie zarabia na tym miliony Firma analityczna IHS szacuje, że wpływy z rabunku i kontrabandy ropy wynoszą 800 mln dolarów w skali roku.
bFelynZu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)