Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Iraku. Kolejne ataki bombowe

0
Podziel się:

Giną żołnierze i cywile. Wśród rannych jest blisko 60 osób.

Wojna w Iraku. Kolejne ataki bombowe
(AP/FOTOLINK/East News)

W pobliżu Bakuby w Iraku zginęło w trzech wybuchach samochodów pułapek 25 osób, a szef policji prowincji Anbar zginął podczas patrolu, kiedy bojownicy Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze konwój, którym jechał - podały źródła bezpieczeństwa.

W wybuchach, do których doszło obok budynków instytucji państwowych w Kara Kuba, miejscowości kontrolowanej przez siły kurdyjskie, ok. 80 km na północ od Bakuby, stolicy prowincji Dijala, zginęli zarówno żołnierze, jak i cywile - podały źródła szpitalne. Rannych zostało tam około 60 ludzi.

W odrębnym zamachu na targu w Dur al-Dhubat południowej dzielnicy Bakuby dwie eksplozje zdalnie zdetonowanych materiałów wybuchowych zabiły sześciu cywilów i raniły dziesięciu - podało źródło policyjne.

Dowódca policji prowincji Anbar gen. Ahmad Sadak al-Dulajmi zginął w wiosce al-Bu Risza, 15 km na zachód od stolicy prowincji, Ramadi, kiedy dokonywał inspekcji sektorów, w których dochodzi do konfrontacji z bojownikami Państwa Islamskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nalot koalicji na dżihadystów. Pogrom! Zaatakowany przez samoloty amerykańskie, brytyjskie i holenderskie konwój składał się z 25 pojazdów wojskowych wiozących uzbrojonych bojowników i sprzęt. Wielu zostało rannych.
Ile potrzeba czasu, by odbić Mosul? Opuszczając Mosul 10 czerwca pod naporem oddziałów Państwa Islamskiego, irackie wojsko porzuciło ogromny arsenał amerykańskiej broni i pojazdów.
Dżihadyści zestrzelili śmigłowiec w Iraku Śmigłowiec Mi-35 został zestrzelony pociskiem rakietowym koło miasta Bajdżi w pobliżu Tikritu w północnym Iraku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)