Notowania

afganistan
18.01.2015 12:50

Wojna w Afganistanie. Zamach na konwój policji, są ofiary

Przedstawiciel lokalnej policji poinformował, że trzech zabitych i 11 rannych to funkcjonariusze policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 12 zostało rannych w niedzielę w zamachu na konwój wojskowy w prowincji Helmand na południu Afganistanu. Ataku dokonał jadący samochodem kamikadze. Większość ofiar to policjanci.

Przedstawiciel lokalnej policji poinformował, że trzech zabitych i 11 rannych to funkcjonariusze policji. Talibowie zwiększyli liczbę dokonywanych ataków na afgańską armię i policję, aby podkopać autorytet wspieranego przez Zachód rządu, a także osłabić siły afgańskie w następstwie wycofania się z tego kraju z końcem ubiegłego roku większości zagranicznych oddziałów.

Pod koniec września władze afgańskie podpisały z USA dwustronne porozumienie w sprawie bezpieczeństwa oraz osobne porozumienie z NATO. Dzięki nim w kraju po 2014 r. pozostanie ok. 12,5 tys. zagranicznych żołnierzy, głównie Amerykanów, ale także Niemców, Włochów i Turków. Będą szkolić siły afgańskie i im doradzać, ale nie będą już prowadzić misji bojowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Po trzynastu latach Francuzi wycofują wojska Po 13 latach ostatni francuski kontyngent zakończył misję.
Wojsko w Afganistanie. Ważna decyzja Obamy Prezydent USA po cichu podpisał w ostatnich tygodniach nowe rozporządzenie.
Rosyjski bojownik będzie osądzony w USA Jak podkreśla WP, będzie to pierwszy przypadek, gdy zagraniczny bojownik, schwytany na polu walki w Afganistanie i przetrzymywany dotąd w więzieniu Parwan koło bazy wojskowej USA w Bagram, zostanie przetransferowany na proces do Stanów Zjednoczonych.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz