Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
06.01.2015 10:08

Wojna na Ukrainie. Żołnierze zginęli... w wypadku samochodowym

W chwili wypadku na miejscu panowały trudne warunki atmosferyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

13 żołnierzy zginęło, a 17 zostało rannych w zderzeniu wojskowego samochodu ciężarowego i autobusu na wschodzie Ukrainy - poinformowała dziś ukraińska prokuratura. W chwili wypadku na miejscu panowały trudne warunki atmosferyczne.

Wcześniej ukraińskie MSW podało, że w wypadku zginęło 12 żołnierzy a 21 zostało rannych. Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek. W wypadku uczestniczyli ochotnicy z podlegającej MSW Gwardii Narodowej Ukrainy. Lokalne media podają, że kolizja miała miejsce w okolicach wsi Minkowka w obwodzie donieckim.

Resort spraw wewnętrznych poinformował, że poszkodowani w kolizji zostali przewiezieni do szpitali w mieście Artemowsk. Władze mają dołożyć starań, aby zapewnić rannym pełną opiekę i leki. Jednocześnie ukraińskie MSW złożyło rodzinom i bliskim ofiar wyrazy współczucia w związku z katastrofą.

Prokuratura wojskowa poinformowała o wszczęciu postępowania, które ma wyjaśnić przyczyny katastrofy i zbadać je pod kątem złamania zasad ruchu drogowego. Będzie ono nadzorowane przez prokuraturę generalną.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczyt w sprawie Ukrainy zagrożony Dojście do skutku zapowiadanego w stolicy Kazachstanu Astanie spotkania przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji nie jest wcale przesądzone.
Ataki dywersantów na tyłach Ukraińców Podpalenia biur, magazynów i pociągów. _ Celem jest utrzymanie społeczeństwa w niepewności i napięciu _.
Po zmianie władz korupcja na Ukrainie kwitnie Ponad 31 proc. Ukraińców uważa, że w zeszłym roku skala korupcji zwiększyła się.
Tagi: wojna na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz