Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Zacięte walki koło Mariupola

0
Podziel się:

Używają czołgów, wozów opancerzonych i ciężkiej artylerii. Na razie nie ma informacji o ewentualnych stratach wśród Ukraińców.

Wojna na Ukrainie. Zacięte walki koło Mariupola
(PAP/EPA)

Zacięte walki pod Mariuopolem - strategicznym miastem portowym na południowym wschodzie Ukrainy. Jak pisze portal internetowy Ukraińska Prawda, rano prorosyjscy separatyści rozpoczęli zmasowaną ofensywę na broniący Mariupola ukraiński pułk "Azow".

Używają czołgów, wozów opancerzonych i ciężkiej artylerii. Na razie nie ma informacji o ewentualnych stratach wśród Ukraińców.

Jak mówił wczoraj ukraiński wiceminister obrony Petro Meched, nie można mieć wątpliwości, co do celów separatystów i rosyjskich wojsk.

Mają oni zdobyć Mariupol oraz inne strategiczne miasto - Debalcewe - do północy w sobotę, kiedy to ma wejść w życie zawieszenie broni.

Według Mecheda, na wschodzie Ukrainy jest ponad 10 tysięcy rosyjskich wojskowych, którzy nie tylko dostarczają broń, ale także biorą bezpośredni udział w walkach.

Rozejm został uzgodniony w czwartek w Mińsku przez przywódców Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec oraz przedstawicieli samozwańczych republik: donieckiej i ługańskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kreml pod ścianą? UE może zaostrzyć sankcje Do tej pory UE nałożyła na Rosję ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych.
Separatyści bezlitośnie ostrzeliwują Debalcewo Prorosyjscy bojownicy nie zmniejszają swojej aktywności. W nocy atakowali wojska 39 razy.
Jest szansa na koniec wojny na Ukrainie Ukraiński prezydent przekonuje, że jego propozycję w pełni popierają prezydent Francji i kanclerz Niemiec.
Mocna opinia: Zachód boi się Rosji Premier Ukrainy zarzucił Zachodowi, że ze strachu przed Rosją ma obiekcje wobec przyjęcia Ukrainy do NATO.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)