Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
16.11.2014 14:44

Wojna na Ukrainie. "Zachód musi kontynuować dialog z Putinem"

Putin opuścił szczyt G20 w Brisbane w Australii przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała dziś po zakończeniu szczytu G20, że pomimo irytacji z powodu postawy prezydenta Władimira Putina Zachód musi kontynuować dialog z przywódcą Rosji.

_ - Ważne jest to, aby uchwycić i wykorzystać każdą nadarzającą się sposobność do rozmowy _ - powiedziała Merkel po spotkaniu z premierem Australii Tony Abbottem w Sydney. Jej wypowiedź przytoczyła agencja dpa.

Merkel odmówiła podania szczegółów jej sobotniego spotkania z Putinem, zaznaczając, że rozmowa była poufna. _ Jeszcze raz omówiliśmy ogólne i zasadnicze aspekty całego konfliktu _ - powiedziała szefowa niemieckiego rządu.

Merkel rozmawiała z Putinem w sobotę w Brisbane przez dwie godziny _ w cztery oczy _. Następnie grono rozmówców zostało rozszerzone o szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Od początku konfliktu na Ukrainie Merkel przeprowadziła niemal 40 rozmów telefonicznych z prezydentem Rosji. Kilkakrotnie spotkała się z nim osobiście, jednak kontakty te nie przyniosły żadnych wymiernych rezultatów.

Putin opuścił szczyt G20 w Brisbane w Australii przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu. Na konferencji prasowej w niedzielę ocenił jako _ wielki błąd _ decyzję władz w Kijowie o odcięciu finansowania dla wschodu Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Niemiec: Polacy nie mają racji _ Doszło do tego, że nasi polscy sąsiedzi wytykają nam, iż prowadzimy zbyt intensywny dialog z Putinem _.
Merkel do Putina: Wycofajcie broń z Ukrainy - _ Zabiegamy nadal o dialog z Rosją. Sankcje nie wykluczają dialogu _ - powiedziała Merkel.
Merkel żąda szybkich wyjaśnień od Putina Chodzi o doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
Tagi: wojna na ukrainie, angela merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz