Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. W obwodzie ługańskim separatyści okrążyli siły rządowe

0
Podziel się:

Wczoraj w rejonie szosy łączącej Ługańsk i Artiomowsk trwały regularne starcia między ukraińskimi oddziałami a prorosyjskimi separatystami.

Wojna na Ukrainie. W obwodzie ługańskim separatyści okrążyli siły rządowe
(PAP/EPA)

112 Ukraińców znajduje się w pułapce zastawionej przez Kozaków. - _ Są zabici i ranni _- poinformował dzisiaj na swej stronie internetowej szef lojalnej wobec Kijowa miejscowej administracji obwodowej Hennadij Moskal.

Moskal podał, że wczoraj w rejonie szosy łączącej Ługańsk i Artiomowsk trwały regularne starcia między ukraińskimi oddziałami a prorosyjskimi separatystami.

_ - Nasze pozycje ostrzeliwali bojownicy tak zwanego 32. samodzielnego okręgu kozackiego Wojska Dońskiego, którzy okopali się w lesie, dysponując 20 czołgami i inną techniką wojskową _ - napisał.

Poinformował, że od wtorku kilkakrotnie doszło do starć pomiędzy rządowym wojskiem a separatystami, jednak wiarygodnych informacji na temat sytuacji nie ma. Wiadomo jedynie, że w okrążeniu znajduje się 112 żołnierzy sił ukraińskich i Gwardii Narodowej, którzy wpadli w zasadzkę. Do niewoli dostali się ranni, wśród nich dowódca batalionu.

_ - Obecną sytuację można scharakteryzować jako krytyczną. Konkretnych informacji o stratach techniki wojskowej, liczby zabitych i rannych nie ma; przedostanie się do miejsc starć nie jest możliwe, gdyż stale trwa ostrzał ciężkiej artylerii, która okopała się w leśnym masywie _ - napisał Moskal.

Wciąż trwają walki na wschodniej Ukrainie. Zobacz materiał wideo

Dodał, że niepowodzeniem zakończyły się podejmowane przez obserwatorów OBWE próby porozumienia się z kierownictwem tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej w sprawie wstrzymania ognia. Bojownicy tak zwanego Wojska Dońskiego nie podlegają ŁRL i działają według własnego uznania.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina zmaga się z dezercją. Wojsko tłumaczy Prokuratura Wojskowa wszczęła 222 postępowania karne. Razem obejmuje to ponad 3 tysiące żołnierzy.
Poroszenko chce samolotów. Ostrzega _ Możemy mieć destabilizację nie tylko na Ukrainie i w Europie, ale i na poziomie globalnym _ - ostrzegł prezydent.
Rosja szkoliła separatystów i przekazała im... Niemiecki wywiad uznał za prawdopodobnie, że system posiadali bojownicy, gdyż armia ukraińska nie dysponuje tym rodzajem broni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)