Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Szef MSZ stawia Rosji warunki

0
Podziel się:

Nie można spodziewać się normalizacji stosunków między Ukrainą a
Rosją, jeśli Krym nie wróci pod władzę Ukrainy - oświadczył we wtorek szef MSZ tego kraju Pawło
Klimkin. Dodał także, że należy zamknąć granicę w celu uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Wojna na Ukrainie. Szef MSZ stawia Rosji warunki
(Atlantic Council / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

_ Nie można spodziewać się normalizacji stosunków między Ukrainą a Rosją, jeśli Krym nie wróci pod władzę Ukrainy _ - oświadczył we wtorek szef MSZ tego kraju Pawło Klimkin. Dodał także, że należy zamknąć granicę w celu uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

_ W żaden sposób nie może być normalizacji lub powrotu do zwykłego trybu w stosunkach między Ukrainą a Rosją bez powrotu do status quo i ustanowienia pełnej zwierzchności Ukrainy nad Krymem _ - powiedział szef MSZ dziennikarzom.

Minister dodał, że _ fundamentalnym warunkiem jakiegokolwiek skutecznego, ostatecznego uregulowania _ konfliktu na wschodzie Ukrainy jest _ całkowite zamknięcie granicy ukraińsko-rosyjskiej _.

_ Wszystko, co destabilizowało sytuację w Doniecku i Ługańsku - najemnicy, pieniądze, broń, ciężki sprzęt i oczywiście, rosyjskie oddziały rebelianckie - szło przez granicę ukraińsko-rosyjską _ - argumentował szef MSZ.

Zapewnił, że Ukraina dąży do pokojowego rozwiązania konfliktu. Jednak, jak dodał, użyje _ wszelkich sposobów, by bronić swej integralności terytorialnej i suwerenności _. Rosja zaanektowała Krym blisko rok temu, w marcu 2014 roku, w następstwie referendum na półwyspie, nie uznanego przez Kijów i wspólnotę międzynarodową.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Ukrainie ofensywa, a Putin grozi światu Prezydent Rosji zapowiedział, że nie zmieni swojej polityki. W Donbasie trwa kontratak na pozycje rosyjskich terrorystów.
Jest decyzja Unii w sprawie nowych sankcji wobec Rosji Do _ czarnej listy _ mają być dopisani kolejni Rosjanie. Sankcjami zostało objętych też 9 firm i organizacji.
Zachód nie wyklucza interwencji na Ukrainie Naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove mówi o możliwość wysyłania broni i sprzętu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)