Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Wojna na Ukrainie. Spotkania grupy kontaktowej 24 i 26 grudnia w Mińsku

0
Podziel się:

Po pierwszych dwóch turach rozmów pokojowych na wschodniej Ukrainie utrzymuje się kruchy rozejm, jednak porozumienie jest stale łamane.

Wojna na Ukrainie. Spotkania grupy kontaktowej 24 i 26 grudnia w Mińsku
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Kolejne spotkania trójstronnej grupy kontaktowej w sprawie uregulowania sytuacji na wschodzie Ukrainy odbędą się w Mińsku w środę i piątek - uzgodnili dziś w czasie rozmowy telefonicznej prezydenci Ukrainy, Rosji i Francji oraz kanclerz Niemiec.

Informację tę przekazała służba prasowa ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki.

Jak podano, Poroszenko, Władimir Putin, Francois Hollande i Angela Merkel zgodzili się także, że będą kontynuować konsultacje telefoniczne za kilka dni.

_ Zgodzili się również z koniecznością wypełniania wszystkich punktów mińskich ustaleń, które mówią m.in. o wstrzymaniu ognia, wycofaniu (stron konfliktu) poza linię podziału wymienioną w memorandum z 19 września, wyprowadzeniu wojsk i ciężkiego uzbrojenia, a także jak najszybszym uwolnieniu wszystkich zakładników _ - głosi komunikat.

Po pierwszych dwóch turach rozmów pokojowych w Mińsku we wrześniu na wschodniej Ukrainie utrzymuje się kruchy rozejm, jednak porozumienie jest stale łamane.

W czasie wizyty w Warszawie, do której doszło w ubiegłym tygodniu, prezydent Poroszenko zapowiadał wideokonferencję grupy kontaktowej, a na niedzielę 21 grudnia - spotkanie tej grupy w Mińsku.

Mimo że wideokonferencja odbyła się w piątek, rozmów nie udało się zorganizować. _ Mamy nadzieję, że mińskie spotkanie odbędzie się przed Nowym Rokiem _ - mówił w piątek przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozejm na Ukrainie. Rosja ostrzega NATO i UE Kreml nie chce ani większych sił NATO w Europie Wschodniej, ani kolejnych sankcji. Władimir Putin zarzucił niewymienionym z nazwy krajom zachodnim, że rozpętały ukraiński kryzys.
Jutro polskie dary zaczną trafiać do Ukraińców Dystrybucja darów rozpocznie się we wtorek w kilku punktach obwodu charkowskiego i będzie istotnym wsparciem dla uchodźców.
Ukraina i Białourś zacieśniają współpracę? "Możecie na nas liczyć" Kijów chce zwiększać wymianą handlową z Mińskiem i proponuje pomoc w nawiązaniu lepszych relacji z Unią.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)