Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Skandal z kanałem telewizyjnym Inter

0
Podziel się:

Niezadowolenie patriotycznie nastawionych kręgów społeczeństwa ukraińskiego wywołał fakt zaproszenia do udziału w noworocznym programie artystów z Rosji

Wojna na Ukrainie. Skandal z kanałem telewizyjnym Inter
(PrntScreen z LiveInfo)

Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Aleksandr Turczynow zwrócił się do ukraińskiej Rady Radiofonii i Telewizji, by przeanalizowała aktywność tego nadawcy. Telewizja ta została poddana w mediach ukraińskich ostrej krytyce po ostatnim programie noworocznym, w którym występowali rosyjscy artyści znani ze swych antyukraińskich wystąpień.

Niezadowolenie patriotycznie nastawionych kręgów społeczeństwa ukraińskiego wywołał fakt zaproszenia do udziału w noworocznym programie artystów z Rosji, którzy wielokrotnie wyrażali publicznie swe poparcie dla działań prorosyjskich separatystów w Donbasie.

Niektórzy z nich popierali także rosyjską aneksję Krymu w marcu ubiegłego roku. Irytację części Ukrańców wywołał fakt uczestnictwa w koncercie Iosifa Kobzona, piosenkarza znanego ze wspierania polityki Władimira Putina. Noworoczny program _ Inter-u _ wywołał dyskusję na temat wprowadzenia ustawowego zakazu pokazywania w telewizji postaci, które uznane zostaną na Ukrainie za osoby niepożądane.

Dyskutowana jest nawet sprawa odebrania kanałowi _ Inter _ licencji. Przeciwnicy tego rozwiązania twierdzą jednak, że program był prowokacją ze strony sił prorosyjskich, które chcą - w przypadku odebrania _ Inter-owi _ licencji - oskarżać Kijów o ograniczanie wolności wypowiedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: Przybyło 300 rosyjskich żołnierzy Według ukraińskiego centrum prasowego operacji antyterrorystycznej, liczba incydentów w ciągu ostatniej doby wzrosła.
Więcej Ukraińców będzie szukać pracy w Polsce Deregulacja, decentralizacja i walka z korupcją - to najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed gospodarką Ukrainy w 2015 r.
Czarne wizje dla gospodarki Ukrainy na 2015 - Rządowi może być trudno utrzymać społeczne poparcie dla antykryzysowego programu oszczędnościowego - obawiają się analitycy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)