Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Seria szturmów na lotnisko w Doniecku odparta

0
Podziel się:

Separatyści ostrzeliwują lotnisko z dzielnic mieszkalnych. Ukraińska armia odpowiada ogniem.

Wojna na Ukrainie. Seria szturmów na lotnisko w Doniecku odparta
(PAP/EPA)

Ukraińskim wojskowym udało się odeprzeć atak wspieranych przez Kreml separatystów na lotnisko w Doniecku. Wczoraj późnym wieczorem doszło do czwartego szturmu w ciągu 24 godzin.

W czasie ostatniego ataku, żaden z Ukraińców nie został ranny, separatyści stracili za to 7 swoich bojówkarzy, a 10 zostało rannych. Wojsko odbiło także terminale zajęte przez terrorystów.

Tymczasem rosyjski Kanał Pierwszy pokazał, jak separatyści ostrzeliwują lotnisko w Doniecku z bloków, gdzie żyją cywile. Granatnik został ustawiony w jednym z mieszkań. Od razu po oddaniu strzałów, reporter wraz z bojówkarzem ucieka przekonując, że dojdzie do odpowiedzi strony ukraińskiej.

Wczoraj w wyniku ostrzału Doniecka zginęło 9 cywilów, a 30 zostało rannych. Według Amnesty International za te i inne ofiary cywilne odpowiadają obydwie strony konfliktu. Eksperci organizacji zauważają, że separatyści stawiają wyrzutnie artyleryjskie w dzielnicach mieszkalnych. Z kolei siły ukraińskie nie powinny ostrzeliwać gęsto zamieszkanych terenów.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin tam może negocjować ws. Ukrainy W trakcie rozmowy telefonicznej z kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem prezydent Rosji Władimir Putin zasugerował, że Wiedeń byłby dobrym miejscem na rozmowy w sprawie rozwiązania kryzysu na wschodniej Ukrainie.
Wojna na Ukrainie. Armia odpiera ataki separatystów Mimo obowiązującego od ponad tygodnia rozejmu, separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie.
Nowe ogniska walk. Ukraińcy odpierają ataki Rosjan Rebelianci stracili trzy czołgi i 12 ludzi. Na wojska rządowe spadają rakiety "Grad"
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)