Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Separatyści wciąż ostrzeliwują rządowe pozycje

0
Podziel się:

Siły ukraińskiej operacji antyterrorystycznej informują o 37 przypadkach naruszenia rozejmu.

Wojna na Ukrainie. Separatyści wciąż ostrzeliwują rządowe pozycje
(PAP/EPA)

Mimo formalnego zawieszenia broni, tylko minionej doby atakowali kilkadziesiąt razy. Siły ukraińskiej operacji antyterrorystycznej informują o 37 przypadkach naruszenia rozejmu.

Tak działo się między innymi w okolicach miejscowości Szczastie, ale też w okolicach Nowomichajłowki i Debalcewa, gdzie pozycje Ukraińców ostrzeliwano z moździerzy. Separatyści prowadzili ostrzał z moździerzy na ukraińskie pozycje również wczesnym rankiem w okolicach Mariupola. Dochodziło do tego w miejscowościach Pawłopol i Hnutowe. Nie ma danych o ofiarach wśród żołnierzy.

Ukraińcy donoszą, że wspierane przez Rosję siły separatystów często dokonują ostrzałów artyleryjskich na cywilne budynki mieszkalne. W ciągu ostatniej doby, było 7 takich przypadków w obwodach donieckim i ługańskim.

Czytaj więcej w Money.pl
USA ostrzegają separatystów w Donbasie Stany Zjednoczone skrytykowały plany przeprowadzenia wyborów przez separatystów na wschodniej Ukrainie.
Coraz bliżej kontrowersyjnych wyborów Szef MSZ Ukrainy Paweł Klimkin zaapelował do Rosji o nakłonienie władz samozwańczych republik do odwołania listopadowych wyborów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)