Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
25.11.2014 09:43

Wojna na Ukrainie. Rosjanie wyprowadzili z Donbasu ponad tysiąc żołnierzy

Według komunikatu rebelianci próbują obecnie utworzyć własne struktury siłowe i ogłosili już o powołaniu w Doniecku pułku wojsk wewnętrznych tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Armando G Alonso/Flickr)

Na Ukrainie dowództwo operacji przeciw separatystom na wschodniej Ukrainie poinformowało, że Rosja wycofała z opanowanych przez nich terenów ponad tysiąc swoich żołnierzy.

_ - Na kontrolowanych przez bojowników terytoriach zmniejsza się liczba oddziałów wojskowych Federacji Rosyjskiej. Ukrainę opuściło ponad tysiąc rosyjskich żołnierzy _ - przekazali ukraińscy dowódcy na Facebooku.

Według komunikatu rebelianci próbują obecnie utworzyć własne struktury siłowe i ogłosili już o powołaniu w Doniecku pułku wojsk wewnętrznych tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL).

W ubiegłym tygodniu minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak powiedział, że na wschodzie Ukrainy znajduje się 7,5 tys. rosyjskich żołnierzy.

_ - Obecność 7,5 tys. członków rosyjskich sił zbrojnych na terytorium ukraińskim jest czynnikiem destabilizującym, który uniemożliwia nam szybkie opanowanie sytuacji w naszym kraju _ - oświadczył. Zapowiedział, że wobec tego zagrożenia Ukraina ma zamiar zwiększyć liczebność swoich sił zbrojnych.

Czytaj więcej w Money.pl
"W Donbasie wybrano legalne władze" Moskwa nic sobie nie robi z ostrzeżeń USA i Unii Europejskiej. Zagarnie kolejne ukraińskie ziemie?
Separatyści Donbasu ogłaszają nacjonalizację _ Płacenie podatków Kijowowi oznacza finansowanie terroru w Donbasie _ - stwierdził lider separatystów Denys Puszylin.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz