Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rosja wysyła kolejne konwoje na Ukrainę

0
Podziel się:

Organizatorem konwoju jest Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.

Wojna na Ukrainie. Rosja wysyła kolejne konwoje na Ukrainę
(AP/EAST NEWS)
bEJuMNoB

Niemal wszystkie regiony Rosji organizują pomoc dla mieszkańców Donbasu. Jak informuje agencja Interfax, 40 samochodów wyładowanych żywnością i lekarstwami wyjechało Moskwy. W kierunku rosyjsko-ukraińskiej granicy jadą też auta z Astrachania, Tweru, Taganrogu, Krasnodaru, Woroneża i innych miast.

Organizatorem konwoju jest Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych. Poszczególne grupy spotkają się w obwodzie rostowskim.

_ - Po sformowaniu kolumny, do obwodów ługańskiego i donieckiego wyruszy ponad 120 ciężarówek _ - cytuje agencja Interfax przedstawiciela resortu spraw nadzwyczajnych Aleksandra Drobyszewskiego.

bEJuMNoD

_ - Rosja jest jedynym krajem, który dostarcza nam pomoc humanitarną _ - twierdzi w rozmowie z Polskim Radiem przewodniczący samozwańczego parlamentu Noworosji Oleg Cariow.

W Donbasie mieszkańcy walczą z chłodem. Zobacz materiał wideo

Separatysta krytykuje międzynarodowe organizacje za to, że nie wspierają cywilów mieszkających w regionach objętych konfliktem zbrojnym. Wcześniej, rosyjskie władze oskarżyły Kijów o objęcie Donbasu blokadą gospodarczą i zapowiedziały, że nie zaprzestaną organizowania konwojów z pomocą humanitarną.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna trwa. "Wywieziono 2 ciężarówki zabitych" W ciągu ostatniej doby na wschodzie Ukrainy separatyści atakowali wojska rządowe 55 razy.
Zawiesili broń, a każdego dnia ginie 13 osób Za naszą wschodnią granicą każdego dnia ginie średnio 13 osób.
Rosyjscy bojówkarze znów atakują na Ukrainie Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa.Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano.
bEJuMNpe
KOMENTARZE
(0)