Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
26.01.2015 16:49

Wojna na Ukrainie. Putin oskarża Kijów o przedłużający się konflikt

- Niestety oficjalne władze kijowskie nie chcą rozwiązania środkami politycznymi - uważa prezydent Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w poniedziałek, że władze Ukrainy nie chcą iść drogą pokojowego uregulowania kryzysu w Donbasie, a przerwę w walkach wykorzystały dla przegrupowania swych sił. Ocenił, że na wschodzie Ukrainy walczy _ natowska legia _.

_ - Niestety oficjalne władze kijowskie nie chcą rozwiązania środkami politycznymi _ - powiedział rosyjski prezydent na spotkaniu ze studentami uczelni górniczej w Petersburgu.

Putin oświadczył, że ukraińskie władze _ wykorzystały przerwę w walkach dla przegrupowania sił i zaczęły na nowo _. _ - Zginęły już tysiące ludzi. To, oczywiście, prawdziwa tragedia _ - dodał.

Oznajmił też, że na Ukrainie obok regularnej ukraińskiej armii walczą _ ochotnicze nacjonalistyczne bataliony _, które nazwał _ legią natowską _.

_ - Często powtarzamy: ukraińska armia, ukraińska armia. A faktycznie kto tam walczy _? - pytał Putin. - _ Są tam oficjalne oddziały sił zbrojnych, ale na znaczną skalę są tam tak zwane ochotnicze nacjonalistyczne bataliony. To nawet nie jest armia, to legia cudzoziemska. W tym przypadku to cudzoziemska natowska legia _ - kontynuował, dodając, że jej celem nie jest obrona interesów Ukrainy.

Jak podkreślił, siły te realizują _ geopolityczne cele powstrzymywania _ Rosji, które _ absolutnie nie pokrywają się z narodowym interesem ukraińskiego narodu _.

Deklaracja Putina padła krótko przed nadzwyczajnym poniedziałkowym spotkaniem Komisji NATO-Ukraina w Brukseli w związku z nasileniem walk na wschodniej Ukrainie.

Z kolei szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini na czwartek zwołała nadzwyczajne posiedzenie ministrów spraw zagranicznych UE.

W sobotę w ostrzale strategicznego ukraińskiego portu Mariupol nad Morzem Azowskim zginęło 30 osób, a ok. 100 zostało rannych. Według OBWE ataku dokonano z terytoriów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy Dodatkowo na terenie całego kraju będzie obowiązywać stan podwyższonej gotowości.
Tusk o Ukrainie: Koniec złudzeń Szef Rady Europejskiej rozmawiał z prezydentem Ukrainy o tym, co może zrobić wspólnota międzynarodowa w obliczu nasilenia przemocy na wschodzie Ukrainy.
Ukraina: Separatyści ostrzelali... separatystów W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz