Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
08.02.2015 18:26

Wojna na Ukrainie pochłonęła już 50 tysięcy ofiar - twierdzi niemiecki wywiad

Zdaniem niemieckich służb specjalnych dane publikowane przez ukraińskie władze na temat ofiar konfliktu zbrojnego z popieranymi przez Rosję separatystami nie są wiarygodne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Liczba zabitych żołnierzy i osób cywilnych na Ukrainie jest znacznie wyższa od podawanej oficjalnie i może wynosić nawet 50 tysięcy - podał ukazujący się w niedzielę dziennik _ Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung _, powołując się na szacunki wywiadu RFN.

Zdaniem niemieckich służb specjalnych dane publikowane przez ukraińskie władze na temat ofiar konfliktu zbrojnego z popieranymi przez Rosję separatystami nie są wiarygodne.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w sobotę na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że dotychczas po stronie ukraińskiej zginęło 1432 wojskowych i 5638 cywilów. Organizacja Narodów Zjednoczonych informowała ostatnio o 5358 zabitych w konflikcie na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Bundeswehra na wschodniej rubieży NATO? W przyszłym tygodniu ministrowie obrony państw NATO zdecydują o wielkości i składzie sił tzw. szpicy oraz ustanowieniu jednostek integracyjnych w sześciu krajach, w tym w Polsce.
Amerykanie wesprą Ukrainę uzbrojeniem? Według prasy, za zbrojeniem Ukrainy jest dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove, a sekretarz stanu John Kerry, który ma złożyć wizytę w Kijowie, jest otwarty na dyskusje o dostarczeniu broni.
Udzielą Ukrainie 200 mln dolarów kredytu - _ Kredyt pomoże we wsparciu stabilności gospodarczej i socjalnej, gdy trwa dzieło odbudowy kraju demokratycznego, niezależnego i zamożnego, wolnego od agresorów _ - powiedział premier Kanady.
Tagi: wojna na ukrainie, żołnierze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz