Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. OBWE: Dwa pierwsze drony już na miejscu

0
Podziel się:

OBWE chce rozmieścić cztery samoloty bezzałogowe na granicy rosyjsko-ukraińskiej oraz w strefie walk.

Wojna na Ukrainie. OBWE: Dwa pierwsze drony już na miejscu
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Sprzęt ma nadzorować przestrzeganie rozejmu na wschodzie kraju - poinformowała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W tej chwili maszyny przechodzą procedury celne.

OBWE w sumie chce rozmieścić cztery samoloty bezzałogowe na granicy rosyjsko-ukraińskiej oraz w strefie walk - powiedział agencji AFP rzecznik OBWE Michael Bociurkiw. Nie sprecyzował, kiedy misję będą mogły rozpocząć dwie pierwszy maszyny.

Jak dodał rzecznik, OBWE ma nadzieję na to, że wkrótce podwojona zostanie liczba obserwatorów na wschodzie Ukrainy; obecnie jest ich 80.

Podpisany 5 września w Mińsku rozejm był wielokrotnie naruszany. Najintensywniejsze walki toczą się wokół lotniska w Doniecku, głównego miasta będącego pod kontrolą separatystów.

Ponadto w niedzielę francuski minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian ogłosił, że jego kraj, wspólnie z Niemcami, chce wysłać na Ukrainę samoloty bezzałogowe _ w najbliższych dniach _. _ Niemcy i Francuzi są w trakcie rozmów z OBWE w celu monitorowania prawidłowego przestrzegania rozejmu _ - powiedział minister francuskim mediom.

Bociurkiw zastrzegł, że nie wie, czy drony te będą latać w ramach misji OBWE czy osobno.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozejm na Ukrainie? OBWE wydała komunikat Na spotkaniu grupy kontaktowej Rosja-Ukraina-OBWE w Mińsku rozmawiano o zawieszeniu broni oraz o kontroli granicy ukraińsko-rosyjskiej.
Niemcy wyślą wojsko na Ukrainę? Dziennik Bild podaje, że niemieccy spadochroniarze już przygotowują się do akcji.
Ukraina buduje strefę buforową. Zadziała? Siły rządowe i separatyści mają wycofać artylerię i inny ciężki sprzęt
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)