Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
01.02.2015 14:14

Wojna na Ukrainie. Nowy "konwój humanitarny"

Do Doniecka przyjechało 85 ciężarówek, zaś do Ługańska - 90.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

13 ukraińskich wojskowych zostało zabitych w ciągu ostatniej doby w walkach ze wspieranymi przez Rosję separatystami na wschodniej Ukrainie - poinformował przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) tego kraju Wołodymyr Polowyj.

_ - Minionej doby zginęło 13 ukraińskich żołnierzy, jeszcze 20 zostało rannych _ - powiedział na konferencji prasowej w Kijowie. Według Polowego siłom ukraińskim udało się doprowadzić do uwolnienia pięciu wojskowych zakładników, którzy byli przetrzymywani przez separatystów.

Mówiąc o sytuacji na froncie, urzędnik przekazał, że pod kontrolą separatystów znajduje się część miasta Wuhłehirsk na wschodzie obwodu donieckiego; oświadczył, że sytuacja w rejonie miasta Debalcewe, które jest atakowane przez rebeliantów, jest całkowicie opanowana przez siły ukraińskie.

_ - W rejonie Debalcewego toczą się nieustannie boje, ale nie ma mowy o okrążeniu miasta, czy przecięciu głównej linii komunikacyjnej Artemiwsk-Debalcewe. Trasa ta znajduje się pod naszą kontrolą, zresztą nie tylko trasa, ale i miejscowości, przez które dochodzi wsparcie dla naszych wojskowych _ - powiedział.

Polowyj poinformował jednocześnie, że Rosjanie przysłali na opanowane przez separatystów ziemie w obwodzie donieckim i ługańskim swój kolejny tzw. konwój humanitarny. Do Doniecka przyjechało w nim 85 ciężarówek, zaś do Ługańska - 90.

Oświadczył, że Rosja już po raz kolejny wysyła na Ukrainę swój konwój, nie uzgadniając przy tym tego ani z władzami w Kijowie, ani z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem. Przedstawiciel RBNiO podkreślił, że zazwyczaj po przybyciu takich konwojów na ukraińskie terytoria separatyści zwiększają intensywność ataków na siły rządowe. Zasugerował tym samym, że Rosja nie przekazuje na Ukrainę pomocy, lecz broń i amunicję.

Czytaj więcej w Money.pl
Druga część konwoju wiechała na Ukrainę Mowa o kilkudziesięciu ciężarówkach. Wjazd pierwszego konwoju rosyjskiego z ładunkiem deklarowanym jako pomoc humanitarna nastąpił 22 sierpnia bez zgody władz w Kijowie.
Putin i konwój humanitarny? Internauci nie owijają w bawełnę [MEMY] Biały konwój Putina, sankcje... Internauci postanowili nie przepuścić takiej okazji i obnażyć intencje Władimira Putina na memach. Zobacz najlepsze.
Zaciekłe walki w Doniecku na Ukrainie Według sztabu operacji antyterrorystycznej, wczoraj zginęło 16 bojówkarzy, 49 zostało rannych. Separatyści stracili też 2 czołgi i 11 transporterów.
Tagi: wojna na ukrainie, separatyści na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz