Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
07.01.2015 12:24

Wojna na Ukrainie. Misja obserwacyjna OBWE ostrzega przed kolejnymi ofiarami

Z opublikowanego w przeddzień raportu wynika, że w dniach 4-5 stycznia odnotowano 69 przypadków naruszenia rozejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Specjalna misja obserwacyjna OBWE w najnowszym raporcie pisze o pogorszeniu się sytuacji w Donbasie, na wschodzie Ukrainy, w rejonach operacji sił rządowych przeciwko separatystom - informuje agencja Interfax-Ukraina.

Z opublikowanego w przeddzień raportu wynika, że w dniach 4-5 stycznia odnotowano 69 przypadków naruszenia rozejmu, z czego 32 dopuściły się siły ukraińskie, a 37 samozwańcza Doniecka Republika Ludowa (DRL).

Czterdzieści incydentów dotyczyło kontrolowanego przez ukraińskie siły rządowe lotniska w Doniecku, a także pozostającego pod kontrolą separatystów podjazdu do miejscowości Pieski i samej tej miejscowości (7 km na północny zachód od Doniecka), którą kontrolują siły rządowe.

Do ostrzałów doszło też w rejonie miejscowości Debalcewe, Niliszyno i Czernuchino w obwodzie donieckim.

Agencja Interfax-Ukraina przypomina, że od 9 grudnia w rejonie operacji przeciwko separatystom miał obowiązywać _ reżim ciszy _ zaproponowany przez Kijów. Rozejm w strefie konfliktu na wschodzie Ukrainy teoretycznie obowiązuje od września, lecz jest systematycznie naruszany. Od września na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 1300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: Przybyło 300 rosyjskich żołnierzy Według ukraińskiego centrum prasowego operacji antyterrorystycznej, liczba incydentów w ciągu ostatniej doby wzrosła.
Tylu Ukraińców chciałoby połączenia z Rosją Jedynie 3 proc. Ukraińców chciałoby połączenia kraju z Moskwą.
Ważna decyzja Ukrainy ws. bezpieczeństwa W przyjętym przez parlament ukraiński budżecie przewidziany jest wzrost wydatków na utrzymanie, rozwój i modernizację wojska.
Tagi: konflikt na ukrainie, wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz