Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
19.01.2015 07:59

Wojna na Ukrainie. Kijów proponuje Rosji zawieszenie broni od dziś

W wydanym w nocy oświadczeniu, MSZ pisze, że Moskwa powinna ponownie podpisać grafik wprowadzenia porozumień z Mińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W wydanym w nocy oświadczeniu, MSZ pisze, że Moskwa powinna podpisać grafik wprowadzenia porozumień z Mińska. W oświadczeniu czytamy, że Ukraina przestrzega wszystkich punktów porozumień i żąda tego samego od Rosji.

MSZ podkreśla, że chodzi przede wszystkim o zawieszenie broni i wycofanie ciężkiego sprzętu wojskowego ze strefy buforowej. Resort zwraca uwagę, że Rosjanie odwołali swój podpis pod dokumentem z Mińska.

Teraz powinni go znów podpisać i uzgodnić grafik wprowadzania w życie porozumienia. MSZ podkreśla, że jeżeli zostanie ono zrealizowane, to pozwoli to na zorganizowanie kolejnych spotkań grupy kontaktowej, ministrów spraw zagranicznych Ukrainy,

Rosji, Francji i Niemiec, a także późniejszych rozmów szefów tych państw w Astanie.
W weekend trwały walki o donieckie lotnisko. Ukraińcy na krótko utracili jego część, którą później udało się odbić.

Według nieoficjalnych informacji, jest to część większej ukraińskiej operacji, której cele nie są na razie ujawniane. Przy czym, już oficjalnie, władze zapewniają, że nie mają zamiaru rozszerzać kontrolowanego przez siebie terytorium i wychodzić poza linię podziału Zagłębia Donieckiego opisaną w porozumieniach z Mińska.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie zmuszają dzieci do walki na Ukrainie? Według danych ukraińskiego wywiadu trwa proces zastępowania separatystycznych bojowników wojskowymi rosyjskich sił zbrojnych.
Ataki dywersantów na tyłach Ukraińców Podpalenia biur, magazynów i pociągów. _ Celem jest utrzymanie społeczeństwa w niepewności i napięciu _.
Separatyści ukradli hrywny. Banki nie chcą... Banki na południu Ukrainy zamierzają wstrzymać przyjmowanie przez wpłatomaty oraz terminale elektroniczne banknotów o nominałach 100, 200 i 500 hrywien - informują miejscowe media.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz