Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. "Kijów powinien rozmawiać z separatystami o kontroli granicy"

0
Podziel się:

Rosja jest gotowa wspomóc OBWE samolotami bezzałogowymi w celu monitorowania przestrzegania zawieszenia ognia na wschodniej Ukrainie.

Wojna na Ukrainie. "Kijów powinien rozmawiać z separatystami o kontroli granicy"
(PAP/EPA)

Przywrócenie kontroli Kijowa nad przejściami granicznymi na granicy ukraińsko-rosyjskiej jest możliwe tylko w drodze rozmów między władzami ukraińskimi a _ pospolitym ruszeniem _ we wschodnich obwodach - powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

_ Pospolitym ruszeniem _ władze rosyjskie nazywają siły prorosyjskich separatystów w obwodach donieckim i ługańskim.

- _ Czytałem komunikat wydany przez Kijów po spotkaniu w Mediolanie w ubiegłym tygodniu, o tym, że porozumiano się w sprawie ustanowienia kontroli na całej długości granicy rosyjsko-ukraińskiej i że w najbliższych dniach wszystkie przejścia wrócą pod kontrolę ukraińskich pograniczników i celników. To nieprawda _ - oświadczył Ławrow. Jak kontynuował, po to, aby przejścia te wróciły w ręce ukraińskich służb, _ należy koniecznie rozmawiać z przedstawicielami pospolitego ruszenia, którzy teraz je kontrolują _.

Ławrow powiedział też, że oficerowie rosyjskiego sztabu generalnego pomagają w wytyczeniu na wschodniej Ukrainie linii rozgraniczającej między walczącymi stronami.

Dodał, że Rosja jest gotowa wspomóc OBWE samolotami bezzałogowymi w celu monitorowania przestrzegania zawieszenia ognia na wschodniej Ukrainie. Jednak, jak zaznaczył, wykorzystanie dronów i kontrolowanie strefy rozgraniczenia ognia powinno zostać uzgodnione z walczącymi stronami, w tym z _ przedstawicielami Ługańska i Doniecka _.

Szef dyplomacji wypowiadał się na wykładzie organizowanym przez prokremlowską partię Jedna Rosja.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecki dezerter wśród separatystów Żołnierz wojsk powietrznodesantowych nie pojawił się po dwutygodniowym zwolnieniu lekarskim w swojej jednostce w Seedorf. Zniknął też jego sprzęt wojskowy.
USA dogadają się z Rosją? Kerry rozmawia z... Stosunki między Stanami Zjednoczonymi i Rosją są w najgorszym stanie od czasów Zimnej Wojny.
Kijów chce odzyskać kontrolę nad granicą Prezydent Petro Poroszenko zwrócił się do OBWE z prośbą o zwiększenie liczby jej obserwatorów do 1,5 tysiąca osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)