Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. John Kerry spotka się z Siergiejem Ławrowem

0
Podziel się:

Okazją jest dwudniowy szczyt szefów dyplomacji OBWE.

Wojna na Ukrainie. John Kerry spotka się z Siergiejem Ławrowem
(PAP/EPA)
bEUdAyWJ

O Ukrainie w szwajcarskiej Bazylei. Spotkają się tam dziś amerykański sekretarz stanu John Kerry i rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Okazją jest dwudniowy szczyt szefów dyplomacji OBWE w szwajcarskiej Bazylei.

Spotkają się tam dziś amerykański sekretarz stanu John Kerry i rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Okazją jest dwudniowy szczyt szefów dyplomacji OBWE.

John Kerry poleciał do Bazylei prosto z Brukseli, gdzie uczestniczył w spotkaniu ministerialnym NATO. Z nieoficjalnych informacji wynika, że próbował namawiać europejskich sojuszników do zaostrzenia sankcji wobec Rosji, która destabilizuje sytuację na Ukrainie. - _ Od piątego września, Rosja nie przestała dostarczać broni separatystom _ - powiedział Kerry.

bEUdAyWL

Dzisiejsze spotkanie Kerry-Ławrow jest kolejnym w ostatnich dniach. Ostatnio rozmawiali pod koniec listopada w Wiedniu w sprawie rozmów dotyczących energii atomowej w Iranie. Rozmowy nie przyniosły rezultatu. Dziś w Bazylei z Siergiejem Ławrowem ma rozmawiać także szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Czytaj więcej w Money.pl
USA dogadają się z Rosją? Kerry rozmawia z... Stosunki między Stanami Zjednoczonymi i Rosją są w najgorszym stanie od czasów Zimnej Wojny.
Biały Dom rozczarowany Rosją. Szykują sankcje USA są gotowe zareagować szybko na zaplanowane na niedzielę referendum.
Ławrow nie spotkał się z szefem MSZ Ukrainy Szef dyplomacji Rosji nie doszedł też do porozumienia z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
bEUdAyXm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)