Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Jaceniuk dla ,,Spiegla": Putin jest jak narkoman

0
Podziel się:

- Żeby przetrwać, musi zdobywać nowe terytoria. Bez tego będzie politycznie martwy - przestrzega premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk w wywiadzie dla magazynu Der Spiegel.

Wojna na Ukrainie. Jaceniuk dla ,,Spiegla": Putin jest jak narkoman
(Atlantic Council)

Premier Ukrainy ostro krytykuje prezydenta Rosji. W wywiadzie dla niemieckiego magazynu Der Spiegel Arsenij Jaceniuk powiedział, że Władimir Putin jest jak narkoman uzależniony od zdobywania nowych terenów.

Jaceniuk stwierdził, że Władimir Putin potrzebuje ciągle nowych aneksji. Jego zdaniem, rosyjski przywódca, aby przetrwać, musi zdobywać nowe obce terytoria. Aneksja Krymu wywołała w Rosji duży aplauz, ale nie będzie on trwały. Jaceniuk zauważył, że rosyjskie społeczeństwo zaczyna odczuwać skutki sankcji. Według niego Putin, aby zachować swoją popularność, będzie musiał z tego powodu popełnić kolejne międzynarodowe przestępstwa. Bez tego będzie politycznie martwy.

W wywiadzie dla tygodnika szef ukraińskiego rządu wezwał Zachód do bardziej zdecydowanego wsparcie jego kraju. Jak powiedział, Ukraina jest _ straumatyzowana _ rosyjską agresją i stoi przed gospodarczą katastrofą. _ Potrzebujemy wsparcia finansowego i militarnego _ - powiedział Jaceniuk. Dodał, że kluczowe znaczenie mają dla Ukrainy dostawy broni.

Tymczasem wczoraj wprowadzone zostały nowe sankcje wobec Rosji. Obejmują one zakaz sprzedaży technologii do wydobycia ropy i gazu, zakaz inwestowania na Krymie, oraz prowadzenia działalności przez europejskie firmy turystyczne na półwyspie.

Unijni dyplomaci tłumaczą, że zaostrzone sankcje wobec Krymu będą mieć konsekwencje dla rosyjskich firm, które chciałyby inwestować w rozwój półwyspu, co zapowiadał Władimir Putin. Restrykcje uderzające w przemysł turystyczny spowodują na przykład, że statki będą miały zakaz zawijania do portów.

- _ Te sankcje to potwierdzenie sprzeciwu wobec nielegalnej aneksji Krymu. Uważamy, że było to złamanie prawa międzynarodowego przez Rosję _ - powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej Maja Kocijancicz. Pierwsze sankcje wobec Krymu Unia wprowadziła Kilka miesięcy temu. Obejmowały one wtedy embargo na towary z półwyspu i zakaz inwestowania w sektor energetyczny, a także w projekty infrastrukturalne i telekomunikacyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia i Stany wykończą Rosję sankcjami? _ Jeśli Rosja przyjmie pozytywne nastawienie do wolności i odpowiedzialności Ukrainy za siebie, możemy być świadkiem zniesienia nałożonych już sankcji. W przeciwnym razie będzie odwrotnie. To proste _.
Rosja wycofa oddziały, a Zachód sankcji - nie Rosyjski dziennik _ Wiedomosti _ powołuje się na przedstawiciela Komisji Europejskiej i anonimowego europejskiego dyplomatę.
Wybory na wschodzie Ukrainy. NATO mówi nie Sekretarzem generalny NATO wyraził poparcie dla władz Ukrainy, które dążą do trwałego zawieszenia broni w Donbasie
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)