Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
09.11.2014 08:05

Wojna na Ukrainie. Intensywny ogień artyleryjski w Doniecku

Strzały można usłyszeć nawet w centrum miasta. Tymczasem wczoraj na Ukrainę wjechały kolejne rosyjskie konwoje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Strzały rozlegają się w pobliżu centrum miasta. Ogień nasilił się około godz. 2 nad ranem czasu lokalnego i od tego czasu pozostał bardzo intensywny - podali dziennikarze francuskiej agencji.

To pierwszy taki ostrzał od podpisania zawieszenia broni 5 września - podkreśla AFP.

Wczoraj wieczorem Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) wydała komunikat, w którym oznajmia, że jest _ poważnie zaniepokojona _ obecnością rosyjskich konwojów wojskowych oraz czołgów na wschodniej Ukrainie.

Komunikat OBWE głosi, że obserwatorzy tej organizacji zaobserwowali Ukrainie _ konwoje czołgów i broni ciężkiej _ w pobliżu Doniecka i Makijówki.

_ Ponad 40 czołgów i ciężarówek _ zauważono na drodze na przedmieściach Makijówki - poinformowali obserwatorzy OBWE.

Wśród tych pojazdów, którym towarzyszy sześć cystern, jest 19 ciężarówek typu Kamaz bez tablic rejestracyjnych, które przewożą działa kalibru 122 milimetrów. W konwoju jadą żołnierze w ciemnozielonych mundurach bez dystynkcji..

Obserwatorzy zauważyli też _ konwój złożony z dziewięciu czołgów typu T72 i T64 _ na południowy zachód od Doniecka.

Wcześniej wczorajszego dnia agencja AP podała, że ponad 80 nieoznakowanych pojazdów wojskowych przemieszczała się przez tereny na wschodniej Ukrainie kontrolowane przez separatystów.

Według AP widziano trzy oddzielne kolumny: jedną w pobliżu bastionu rebeliantów, Doniecka, dwie nieco dalej na wschód pod miejscowością Sniżne. Były to głównie ciężarówki, transportujące systemy artyleryjskie i żołnierzy. Widziano też co najmniej jeden transporter opancerzony.

Czytaj więcej w Money.pl
Władze Ukrainy: Zginęło do 200 separatystów Według zweryfikowanych informacji na skutek ataku zniszczone zostały cztery czołgi separatystów, dwa transportery opancerzone, dwie haubice D-30, jeden bojowy wóz piechoty.
Separatyści: W ten sposób Kijów łamie rozejm RBNiO poleciła niezwłoczne odwołanie ustaw o specjalnym statusie Donbasu, które znacząco rozszerzały kompetencje organów samorządowych w tym regionie.
Poroszenko będzie negocjował z Putinem? W Doniecku znowu giną cywile Poroszenko liczy na porozumienie. W okolicach donieckiego lotniska cały czas słychać wybuchy, pomimo rozejmu.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz