Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Wojna na Ukrainie. Berlusconi chwali działania wojsk rosyjskich

0
Podziel się:

Były premier Włoch podkreśla, że połowę Ukrainy stanowią Rosjanie.

Wojna na Ukrainie. Berlusconi chwali działania wojsk rosyjskich
(ec.europa.eu)

_ Humanitarną ekspedycją _ nazwał wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę były premier Włoch Silvio Berlusconi, który przyjaźni się z prezydentem Władimirem Putinem. Wkrótce podejmie on przywódcę Rosji w swej posiadłości.

Zwracając się do swych sympatyków zebranych na zjeździe w Aoście na północy Włoch, Berlusconi następująco skomentował konflikt na Ukrainie i wejście rosyjskich sił do tego kraju: _ Potępiono to jako naruszenie suwerenności narodowej, podczas gdy była to tylko ekspedycja w celach humanitarnych _.

Były szef włoskiego rządu odnosząc się do postawy Rosji w kryzysie ukraińskim stwierdził następnie: _ Naród nie mógł zostawić bezbronnej ponad połowy Ukrainy, którą stanowią Rosjanie _.

Silvio Berlusconi skrytykował politykę zagraniczną Rzymu i Unii Europejskiej wobec Rosji, mówiąc: _ To kraj chrześcijański, z którym powinniśmy utrzymywać najściślejsze relacje, także ze względu na możliwe zagrożenie, jakie pochodzi ze strony islamu i terroryzmu _. _ Tymczasem tak nie jest _ - dodał.

Są - powiedział - _ międzynarodowi liderzy, którzy nie stoją na wysokości zadania _. Ocenił też, że polityką sankcji zniszczono to, co osiągnięto z Putinem w latach 2001-2002. W ten sposób odniósł się do porozumienia Moskwy z NATO, zawartego pod Rzymem za jego rządów.

Wcześniej zapowiedziano, że prezydent Putin, który w czwartek i piątek będzie uczestniczył w szczycie Europa-Azja w Mediolanie, w przeddzień tego spotkania spotka się z Berlusconim w jego posiadłości Villa Gernetto.

Prorosyjskie stanowisko zajmowane przez lidera Forza Italia nie jest odosobnione w szeregach całej prawicowej włoskiej opozycji. Delegacja kierownictwa ugrupowania Liga Północna udała się niedawno z misją do Moskwy, by tam wyrazić solidarność z Kremlem i zażądać zniesienia sankcji Zachodu wobec Rosji, nałożonych w reakcji na konflikt na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi uniewinniony w sprawie Ruby Politycy jego ugrupowania w pierwszych komentarzach podkreślają, że wyrok przywraca ich wiarę we włoski wymiar sprawiedliwości.
Antyniemieckie hasła Silvio Berlusconiego Plakat wyborczy _ Więcej Włoch, mniej Niemiec _ obarcza Niemcy i ich politykę zaciskania pasa odpowiedzialnością za recesję we Włoszech.
Berlusconi może przejść resocjalizację w... Sąd w Mediolanie ma zadecydować o tym, w jaki sposób 77-letni przywódca ugrupowania Forza Italia odbędzie karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkow
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)